No Man’s Sky Tamamıyla Hazır

No Man's Sky Tamamıyla Hazır

No Man’s Sky hatırlayacağınız üzere VGX 2013 ile ilk tanıtımını geride bırakmıştı. O gün bu gündür oyun severlerin ilgisini çekmeyi başaran yapım uzay meraklılarını da bir araya getirmeyi ihmal etmedi. Özellikle keşif üzerine bir uzay macerasına atılmamıza olanak verecek olan oyun Hello Games tarafından geliştiriliyordu. Beklenen haber ise geçtiğimiz günlerde geldi ve Hello Games oyunun tamamen bitirildiğini duyurdu. Yani artık herhangi bir ertelemeye mahal vermeden No Man’s Sky çıkış tarihini beklemek dışında hiçbir şey kalmıyor.

Bize sunulacak olan oyunun temel amacı ana senaryosuyla hikâye modunda ve bunun haricinde de çoklu oyuncu seçeneğiyle adrenalini hep üst seviyede tutmak. Yeni gezegenleri keşfetmek, bu keşiflerden hayatta kalmaya çalışacak araştırmalar yaparak mücadele etmemize yarayan stratejilerle yararlanmak ilk amacımız. Dostlarımız olacağı kadar düşmanlarımız ve keşfettiğimiz gezegenlerde bizi bekleyen tehlikelerde var olacak. Bunun için Hello Games özel olarak The Atlas isminde bir veritabanı oluşturuyor. Oyuncular buraya keşfettikleri gezegenleri ve farklı detayları girerek diğer oyuncularla paylaşma şansı yakalayacaklar. Gelişimin son derece önemli olduğu oyunda her noktaya adım atabileceğimiz için sürekli gelişip evrenin daha karanlık noktalarına erişmemiz mümkün hale gelecek.

No Man’s Sky Ne Zaman Çıkıyor?

No Man’s Sky ertelendi haberi ile beraber çıkış tarihi konusunda kafa karışıklıklarıyla boğuşan stüdyo oyunun resmi olarak bittiğini açıkladı. Artık herhangi bir erteleme olmayacağına göre oyunun tadını çıkarmak için çıkış yapmasını beklemeye başlayabiliriz. No Man’s Sky çıkış tarihi her ne kadar ilk olarak 21 Haziran 2016 olarak duyurulsa da şuan için son güncellemelerle Ağustos ayına sarkmış durumda.

No Man’s Sky oyunu Amerika için 9 Ağustos, Avrupa içinse 10 Ağustos 2016 tarihinde bizlerle buluşacak. PC ve PlayStation 4 platformlarına özel olarak geliştirilen oyunun kitleleri peşinden sürükleyeceğine kesin gözüyle bakılıyor.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir