No Man’s Sky Ertelendi

no man's sky

No Man’s Sky ertelendi haberi ilk olarak haftalar öncesinden duyurulmuştu. Fakat kaynağın stüdyo olmaması, bir sızıntı gibi algılanmasına sebep olmuştu. Gerçekten de haber bir sızıntıya benziyordu. Çünkü neredeyse bir hafta boyunca sessizlik hakim oldu. Hello Games tarafından ne bir yalanlama ne de kabul edişe rastlayamadık. Ta ki düne kadar bu sessizlik böyle sürdü gitti. Erteleme söylentilerini kabul eden oyun şirketi oyunda bazı sahnelerin standartların altında kaldığını, bunu oyunculara daha iyi bir noktada sunabilmek adına geliştirmek zorunda olduklarına sığınarak yaklaşık bir aylık bir süreç istedi. Aslında istedi değil de bir ay daha beklemek zorunda olduğumuzu ima etti.

Yapılan No Man’s Sky ertelendi haberleri ise oyun severleri ciddi anlamda şaşırtmadı. Çünkü artık oyun sektörü öyle bir hale geldi ki ertelenmeden çıkan oyun yok gibi bir şey. Hatta en muntazam çıkışı yapan oyunlar bile birkaç kez ertelemenin ardından çıkış yapıyor. Bunların son örneğini ise Uncharted 4: A Thief’s End, Horizon: Zero Dawn ve Mirror’s Edge: Cataylst gibi oyunlarda görme fırsatı yakaladık. Şimdi bu kervana yeni katılan açık dünya keşif oyunu No Man’s Sky içinde aynı durumla karşı karşıyayız. Ertelemeler ve devasa boyutlardaki ilk gün yamaları gerçekten her geçen gün can sıkıcı olmaya başlasa da oyun sektörünün vazgeçilmezleri haline geldi.

No Man’s Sky Yeni Çıkış Tarihi?

Hatırlayacağınız üzere 21 Haziran 2016 tarihinde hem PC hem de PlayStation 4 için çıkış yapacak olan No Man’s Sky oyunu ortalama olarak 3 hafta kadar ileriye atıldı. Stüdyonun geliştirme kisvesi altında yaptığı erteleme duyurusunun ardından merak edilen No Man’s Sky çıkış tarihi ise 12 Ağustos 2016 olarak güncellendi.

Buna göre No Man’s Sky açık dünya keşif oyunu ile sınırları zorlamak için normalinden 3 hafta daha fazla beklememiz gerekecek. Şuan için sosyal medyada tepkilere yol açan bu erteleme haberi yaklaşık olarak bir kaç gün sonra unutulacaktır.

 

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir