No Man’s Sky Çıkış Tarihi Açıklandı

No Man's Sky Çıkış Tarihi Açıklandı

No Man’s Sky oyunu uzun zamandan beri duyurulmuş olan bağımsız bir oyun. Ancak Hello Games tarafından geliştirilen yapım Sony ile yaptığı işbirliği sonucunda PlayStation 4 konsolu için çıkarılacak. Dolayısıyla o gün itibariyle AAA kalitesinde bir oyun kadar üzerine düşüldüğünü söylemek mümkün. İlk olarak çıkış tarihi 2016 yılının sonları hatta 30 Aralık olarak duyurulmuştu. Ta ki geçtiğimiz günlerde yayınlanan ardı ardına patlatılan bombalara kadar.

İlk olarak PlayStation blog sayfasında No Man’s Sky çıkış tarihi ve fiyatı yayınlandı. Bu haberde gösterilen tarih 30 Aralık 2016 değil tam aksine 21 Haziran 2016 olarak gözüküyordu. Bunun üzerine oyuncuların tepkisi yükselince haber hemen kaldırıldı ve sessizlik sağlandı. Ancak bir sonraki gün Amazon tarafından yapılan bilgilendirmeler yine dikkat çekti. Kullanıcılara atılan e-postaların içeriğinde tahmini çıkış zamanı 30 Aralık 2016 olarak belirlenmiş olan No Man’s Sky oyunu çıkış tarihi 21 Haziran 2016 olarak güncellenmiştir şeklinde bilgilendirildi.

No Man’s Sky Fiyatı

No Man’s Sky çıkış tarihi tartışmaları halen daha sürüp devam ederken oyunun 21 Haziran 2016 tarihinde çıkmasının muhtemel olduğunu belirtelim. Ayrıca oyunun bu hafta içerisinde erken satışlarının başlayacağını belirtelim. Fakat bu noktada bir diğer soru işaretinin No Man’s Sky fiyatı ile alakalı olduğunu da hatırlatmakta fayda var. Blog üzerinden yayınlanan tarih ve fiyatta 60 $ gibi bir rakam söz konusuydu. Bu fiyat genelde büyük oyun şirketlerinin ürettiği AAA oyunlarının fiyatı olarak biliniyor.

Dolayısıyla birçok oyun severin No Man’s Sky oyununun bu kadar etmeyeceğini düşünmesi normal karşılanabilir. Uzay simülasyonu olarak çıkış yapacak olan oyunun fiyatının düşürüleceği ise son dönemlerin konuşulan konuları arasında bulunuyor. Fakat böyle bir şeyin olma ihtimalinin son derece düşük olduğunu belirtmekte fayda var.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir