Nintendo’dan Android için Özel Oyun Geliyor!                

nintendo-mobil-oyunlar-icin-gelecek

Oyun denilince akla Nintendo geliyor. Şimdi bu efsane firma DENA ile bir ortaklık içerisine girerek mobil oyun sektörünü sarsacak bir oyun yapmayı planlıyorlar. Bu büyük şirket, eski oyun sistemlerinde olduğu gibi Süper Mario gibi karakter üretmek yerine farklı bir yöntem düşünüyorlar. Yani, karakter yapmayacaklar ama oyunları akıllı telefonlar için entegre edecekler. Nintendo 3DS gibi taşınabilir elektronik ürünlerde oynanabilen sağlam oyunlar yapmak için kolları sıvadılar. Tıpkı Candy Crush Saga gibi dünyaca ünlenmiş bir oyun üzerinde çalışacaklar.

Eski dönemlerde Japonya’nın mobil oyun portalı iile çalışmış olan firma, Final Fantasy gibi kaliteli bir yapıma da oldukça büyük bir destek sunmuştu. Bunun haricinde bağımsız olarak geliştirilen Blood Brothers gibi yapımları da üstlenmişti. Nintendo tarafından yapılacak oyunlar bilgisayarların yanı sıra tabletler, akıllı telefonlarda da desteklenecek. Steam sisteminde de çevrimiçi üyelik sisteminin devreye gireceği söyleniyor.

Nintendo CEO’sundan gelen açıklamaya göre; mobil oyun sektörü için yapılacak çok proje var ve hepimiz bu iş için çok istekliyiz, bir sonraki yıl itibari ile pek çok farklı şekilde karşınıza çıkacağız dedi.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir