NFS Grafik Konusunda Adeta Büyülüyor

NFS Grafik

NFS yani namı diğer Need For Speed. Gelmiş geçmiş en büyük yarış oyunlarından bir tanesi olan bu efsanenin neredeyse 2 yıldır sesi soluğu çıkmıyordu. Ardı ardına çıkan konsept oyunlarla yarış severlere çağ atlatmayı başaran firma bir yenilenme sürecine gitti. Bunun en büyük sebeplerinden birisi uzun yıllar aynı grafik motorunu kullanarak ürettiği oyunlar. Ghost Games ile birlikte tasarlamaya başladıkları yeni NFS oyunu ise resmi olarak açıklanmayarak oyun severlerin beğenisine sunulmuştu.

Saklı bir görseli fark eden oyuncu firmanın istediği reaksiyonun oluşmasını sağladı. Bu noktada tüm NFS tutkunları yeni oyunu merak etmeye başlarken E3 2015 oyun fuarında ilk kez tanıtıldı. Yeni nesil NFS için bir fragman, bir oynanış videosu ve oyunun detaylarının açıklandığı bir sunum yapıldı. Gerçekten büyüleyici grafiklere sahipti ve herkes tarafından beğenildi. Oyun konseptinin ne olacağı yönünde pek bir bilgi verilmemesine rağmen insanların modifikasyon beklentisi fazlaydı. Need For Speed yeni oyununda bunu bekleyenlerine vereceğini açıkladı.

Şu sıralarda sık sık yeni videolarla beklentileri yükselten firma geçtiğimiz günlerde bir görsel daha yayınladı. Görenlerin şok olduğu görselde ciddi anlamda yüksek bir kalite vardı. Mükemmel diyebileceğimiz bir şehir modellemesinin önünde duran araçla gerçek hayatta aynı noktada duran aynı model aracın yan yana fotoğrafı atıldı. Üstelik hem gündüz hem gece şeklinde atılan fotoğraflarda tüm oyun severler hangisinin gerçek hangisinin oyun olduğunu anlamaya çalıştı.

Bu durum sanıldığı kadar kolay olmadı. Çünkü NFS ciddi anlamda grafik detaylarını en üst kaliteye çekmiş durumda. Oyun hakkında bilgi sahibi insanların bile hangisinin gerçek olduğunu ayıramayacağı detaylar şimdiden heyecanlandırıyor. Yeni Need For Speed Xbox One, PlayStation4 ve PC platformları için 3 Kasım tarihinde satışa sunulacak.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir