Neverwinter Strongholds Yaz Aylarında Bizlerle

 Neverwinter Strongholds

MMORPG oyunları denildiği zaman akla ilk gelen yayımcı Perfect World Europe BV şirketidir. Bu sefer Cryptic Studios ile Wizards of the Coast Dungeon & Dragons serisinin yedincisi ile karşımıza çıkacak. Neverwinter birbirinden farklı serilerle dikkatleri üzerine çekmişken yedinci serinin ismi resmi olarak duyuruldu. Neverwinter Strongholds adıyla çıkacak olan yeni MMORPG oyunu ücretsiz olarak oynanabileceği gibi yaz aylarında bizlerle olacak.

Neverwinter Strongholds ile çok daha gelişmiş bir lonca sistemiyle daha stratejik savaşların önünün açıldığı söyleniyor. Oyunun yapımcısı tarafından yapılan açıklamalarda şimdiye kadar genel anlamda sadece işgal üzerine kurulu olan oyunu işgal, savaş, yayılma ve stratejiyle birleştirdiklerini söylüyorlar. Neverwinter serilerini geride bırakarak oyuncular için büyük bir mihenk taşı olacağı düşünülüyor.

Orklar tarafından işgal edilmiş olan arazileri ellerine geçirerek topraklarını büyütmeye çalışan hükümdarlar, aynı zamanda kendi kalelerini diğer oyuncuların istilasından koruyacak. Kale etrafında var olan birliklerin hangi amaca hizmet edeceği ve nasıl bir gelişim süreciyle en iyilerin zirveye geçecekleri heyecanla bekleniyor. Strongholds ile MMO dünyasında büyük bir çalkantı yaratmanın peşinde olan yapımcı firma grafiklere oldukça özen göstermiş. Bu grafikleri görerek eşsiz ve aksiyon dolu bir savaş deneyimi yaşamak için birkaç ay daha beklemeniz gerekiyor. Çünkü henüz net bir çıkış tarihi belirtilmemesine rağmen Eylül’ün son aylarında oluşan oyun çıkış yağmuru bekleniyor.

Neverwinter Strongholds şuan için resmi olarak iki platformda çıkacak. PC ve Xbox One üzerinde çıkacak olan oyunun Play Station üzerinde çıkıp çıkmayacağı oyun severler tarafından merakla bekleniyor. Xbox One sahiplerinin oyunu fiziksel mağazadan ya da Xbox Live Gold bölümünden satın almaları gerekiyor. Gold bölümü ise Xbox üyeliği istiyor.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir