Neverwinter Karakter Özelleştirme

Cryptic Studios’un yapımcılığını üstlendiği ve Perfect World Entertainment yayıncılığını yaptığı MMORPG-Aksiyon oyunu Dungeons & Dragons – Neverwinter’de karakter yaratma sistemi oldukça detaylandırıldı. Cryptic Studios’un diğer oyunlarında olduğu gibi Neverwinter’de de karakter özelleştirme sistemi daha detaylı bir hal alıyor.

Star Trek Online’dan bildiğimiz gibi gerçekten detaylı bir karakter özelleştirme sistemi oluşturan Cryptic Studios, Neverwinter için bu sistemi en ufak detayına kadar düşünmüş.

Neverwinter en detaylı karakter yaratma sistemine sahip MMO oyunu olacak.

Diğer hiç bir MMO oyununda olmadığı kadar detaylı bir hale getirilen karakter özelleştirme sistemi Neverwinter’in belirleyici özellikleri arasına giriyor. Neverwinter’de karakter yaratma işlemi ilk önce karakterinizin ırkı, daha sonra karakter sınıfı ve son olarak karakteriniz için bir combo cinsi seçimiyle başlıyor. Irk seçimi yaparken dikkat edilmesi gereken nokta her ırkın kendine has benzersiz özelliklerinin olmasıdır.

Irksal özellikler, temel istatistiklerde de farklılık gösterir (Strength, constitution gibi.). Irksal özellikler, oyunculara karakterini kendi stiline göre düzenleme imkanı verir. Hatta ırk seçimi yoluyla belirli bir ölçüde istatistikleri özelleştirmek bile mümkün.

Karakterinizin fiziksel görünümünü özelleştirin!

Karakter yaratırken temel özelliklerin seçiminden sonra sıra karakterin dış görünüşünü seçmeye geliyor. Karakterlerin fiziksel görünümünü özelleştirmek için oyunculara geniş kapsamlı bir çok seçenek sunuluyor. Neverwinter’in detaylı karakter yaratma sisteminde fiziksel özellikler kısmında kendi tarzınıza göre veya hayalinizdeki karakterin özelliklerine göre karakterinizin bir çok özelliğini seçerek dilediğiniz karakter görüntüsünü oluşturabilirsiniz.

Bir çok hazır karakterin dışında karakterinizin her türlü özelliğini tek tek seçerek de belirleyebilirsiniz. Karakterin el ve ayaklarını uzatma veya kısaltma, şekil değiştirme veya cilt dokusu değiştirme, boy uzatma, kilo ayarı, savaş izleri, dövmeler gibi çok daha fazla seçenek sayesinde oyuncular hayallerindeki karakteri kanlı canlı bir hale getirebilecek.

Oldukça geniş kapsamlı bir oyun olan Neverwinter’de bu denli ayrıntılı bir sisteme gerek var mıydı? Ya da karakterlerin özellikleri MMORPG oyunlarında ne denli önemli? Siz bir MMORPG oyununda karakterinizi oluştururken ne gibi özellikler bekliyorsunuz? Neverwinter’in detaylı karakter yaratma sistemi hakkında görüşlerinizi bekliyoruz…

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir