Need For Speed İçin DLC Ücreti Ödenecek Mi?

nfs

 Need For Speed efsanesinin yeni oyununu ilk duyurduğumuz zamanın üzerinden aylar geçti. Bugün yani 5 Kasım 2015 tarihinde resmi olarak çıkış yapacak olan efsane yarış oyunu NFS için son açıklamalar gelmeye başladı. Need For Speed Kreatif Direktörü olan Craig Sullivan birtakım açıklamalarda bulunarak oyuncuları sevindirdi diyebiliriz. Çünkü söylediği detaylar birçok oyuncunun merak ettiği detayları içeriyordu.

Vice tarafından yapılan röportajın konusu Need For Speed DLC ücretleri konseptini kapsadı. Kreatif direktör Craig Sullivan oyuncuların geri bildirimlerinin ve isteklerinin ne kadar önemli olduğunun altını çizerken sevindirici birçok haber verdi. Açıklamalara göre Need For Speed için oyun içi mikro ödemeler olmayacak. Yani oyunu oynarken sizden ekstra bir ücret talep edilmeyecek. Bunun haricinde oyuna getirilecek olan yeni harita, yeni araç ve yeni detayların sunulacağı genişleme paketleri ücretsiz olacak. Bu noktada Need For Speed DLC ücreti yok demek yanlış olmaz.

Son dönemlerde tüm platform oyunlarında karşımıza çıkan oyun içi mağazalara baktığımızda NFS için böyle bir eklentinin olmadığını görüyoruz. Yani oyun içi mağaza oyunculara sunulmuyor. Buda oyunda parayla satılan eklenti olmayacağını doğrular nitelikte. Israrla tüm röportaj boyunca tüm içeriğin ücretsiz olarak sunulacağının altını çizen Craig Sullivan şuan milyonlarca oyuncunun gönlünü fethetmiş durumda.

Gelmiş geçmiş en kapsamlı yarış oyunu olan ve kaliteli bir oyun serisiyle oyunculara hazzına doyum olmayan bir oyun deneyimi yaşatan NFS serisi yine bomba gibi geliyor. Yayınlanan fragmanlar, eklenmiş özellikler ve geniş oyun yapısı göz önüne alınırsa son dönemlerde oynayacağımız en iyi oyunla karşı karşıyayız. Üstelik çıkış tarihi bugün yani 5 Kasım 2015. Tabi bugün sadece Xbox One ve PlayStation4 konsolları için çıkış yapacak. PC platformu için muhtemelen 2016’nın ilk aylarında raflardaki yerini alacak.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir