NBA Live 16 Sonunda Kesin Olarak Geliyor

 nba-live-16-cikisi

NBA Live oyunu dünya çapında en çok sükse yapmış basketbol oyunu serisidir. Her sene alternatif spor oyunları olan FIFA, PES, NHL, NBA 2K ile beraber yeni serisini piyasaya sürer. Yapımcısı olan Electronic Arts ile güzel işler başaran oyun serisi yeni oyunu içinde hazır olduğunu duyurdu. Geçtiğimiz aylarda erteleme kararlarıyla gündeme gelmesine karşın hem konsol hem tarih açısından belirleyici bir video ile lanse edildi.

E3 fuarına sayılı zaman kala oyunlar piyasaya bomba gibi düşmeye başladı. NBA Live 2016 en son çıkan serilerde olduğu gibi Xbox 360 ve PS3 için gelmeyecek. Yeni nesil konsollar için üretilen oyun PC, PS4 ve Xbox One platformlarında oynanabilecek. Oyunun satışı için tasarlanan kapakta ise bu sene fırtına gibi esen Oklahoma City Thunder’ın bel kemiği Russel Westbrook yer alıyor. Gerçekten harika bir sezon çıkardığından beklenen bir tahmindi Kobe ile beraber.

Son dönemlerde basketbol oyunu sektöründe ipleri gevşek bırakan EA Sports bu durumdan rahatsız. NBA 2K serisinin NBA Live serisinden çok ilgi gördüğünü düşünürsek artık buna dur demek isteyeceklerdir. NBA Live 2016 ile Motion Capture teknolojisini yansıtarak grafik açısından son derece geniş çaplı çalışmalar yapılıyor. EA Games mühendisleri oyun motorunu tamamen basketbola özgü olarak düzenliyor. Yaklaşık olarak 2007 yılından bu yana aradığını bulamayan ve son 3 yıldır hakimiyeti kaptıran NBA Live, 2016 ile tekrar zirveye çıkmak istiyor.

NBA Live 2016 için yayınlanan oyun içi görüntülerden oluşan video bekleyenlerine yetmedi. Ancak önümüzde ki E3 2015 fuarında EA Sports tarafından hem tarih, hem konsol hem de yeni oyun içi görüntüler geleceğinden şüphemiz yok.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir