NBA 2K16 İçin Resmi Tarih Açıklandı

nba-2k16-cikis-tarihi
2K Sports tarafından geliştirilen NBA 2K oyunu basketbol meraklılarının en çok takip ettiği konsol oyunu. Çıkış noktası olarak efsane Sega firması tarafından Dreamcast konsollar için tasarlanan NBA 2K zamanla beklenmedik bir aşama kaydederek bu noktalara geldi. Eşsiz bir mücadelenin yaşandığı basketbol klasmanında yıllardır en büyük rakibi NBA Live geride kalmaktan kurtulamıyor. Bakalım bu sene sonuçlar ne yönde olacak.

Satış rakamları, oyuncu sayısı ve popülerlik açısından en yakın rakibine bile fark atan NBA 2K16 merak uyandırıyor. Her çıkan serisinde yenilenen grafikler, güncellenen oyuncu yüzleri, güncel takım listeleri ve Euro League ile büyük bir kitleye sahip. Özellikle Türk ve Avrupalı oyuncuları Euro League katkısıyla elinde tutuyor. NBA 2K yaklaşık olarak 2007 yılından bu yana sürekli kendini geliştirerek yavaş yavaş sektörün lideri oldu. Bu yılki yenilikler ve oyuna eklenecekler ise merakla bekleniyor.

NBA 2K kendine has çok fazla oyun modunu bünyesinde barındırıyor. Ayrıca bu modları her geçen yıl geliştirerek yenilerini ekleme konusunda çok hevesli bir oyun. Bu sebeple bekleyenlerin çok büyük bir ilgi duyduğu bir oyun. Çıkış tarihi olarak söylenilen zaman dilimi şaşırtmadı. Genel anlamda oyunların Eylül ayında çıktığını biliyoruz. NBA 2K16 içinde belirlenen resmi çıkış tarihi Eylül ayının 29’u. Ön siparişle oyunu alanları ise oyun için para ve çıkıştan 4 gün önce oyunu oynama imkânı gibi özellikler bekliyor.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir