Mount & Blade 2: Bannerlord İçin Yeni İçerikler Yayınlandı

mount blade

Mount & Blade 2 oyunu 2015 yılında düzenlenen GamesCom etkinliğinde gösterilmişti ve büyük bir ilgi çekmeyi başarmıştı. TaleWorlds tarafından geliştirilen oyunun bir önceki sürüm olan Warband ile hemen hemen aynı temaya sahip olması zaten bekleniyordu. Ancak gelen detaylar gösteriyor ki stüdyo oyunun genel yapısını korumasına rağmen sunduğu ekstra detaylarla bize yeni bir deneyim yaşatacak.

Bannerlord oyunu için Warband ile aynı harita bölgesine sahip olduğunu söylemek mümkün. Keza klasik bir Mount & Blade 2 oyunu oynayacağız. Ama buna rağmen mevcut hikâyenin bize heyecan verici çok sayıda detaya sahip olacağını söyleyebiliriz. En basitinden önceki sürüme nazaran 3 kat daha büyük bir haritayla bizlerin karşısına geçecek olan oyunun Calderia bölgesinde yer alacağı kesinleşmiş. Hatta öyle ki harita detaylarını sunan bir video yayınlayarak Mount & Blade 2: Bannerlord oyununda bizleri nelerin beklediği gösteriliyor. Üstelik bu harita bazında kendine has bir hikâyeyle bir önceki oyunun 200 yıl öncesine dair bir senaryoyu oynama fırsatı bulacağız.

Bu senaryoyu ise farklı faction öğeleriyle daha da zengin hale getiren bir oyun yapısı yaratılmış. Durum böyle olunca oyunun oynanma süresinde ciddi bir artış olduğunu söyleyebiliyoruz. Aynı zamanda tasarlanan harita detaylarına bakacak olursak çok daha engebeli bir arazinin bizleri beklediğini görüyoruz. Buda yapacağımız yolculukların çok daha çetin ve tehlikeli geçeceğinin en büyük kanıtı. Pusu alanlarında da bariz bir artışa olanak sağlayan bu harita tipi Mount & Blade 2 oyun fragmanı sayesinde çok sayıda oyuncunun ilgisini daha fazla çekti. Yayınlanan videonun 168 fotoğraftan oluşması bizi bekleyen haritanın ne denli büyük olduğunu zaten anlamamıza yardımcı oluyor.

Mount & Blade 2 Faction İçerikleri

  • Battania – Yeşil
  • Western Empire – Turuncu
  • Vlandia – Kırmızı
  • Sturgia – Mavi
  • Northem Empire – Pembe
  • Bandit – Koyu Gri
  • Khuzait – Kahverengi

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir