Mount Blade 2 Bannerlord, Gamescom İle Tanıtılacak

 Mount Blade 2 Bannerlord

Ülkemizde oyun piyasası her geçen gün hızlı bir biçimde büyüyor. Ankara’da yer alan TaleWorlds stüdyosu da bunlar arasında önemli bir yere sahip. Çünkü Mount&Blade efsanesi bu stüdyonun işlerinden. Armağan Yavuz önderliğinde bağımsız oyun geliştirmesinde çığır açan ekip son olarak Mount Blade 2 oyunu için Bannerlord sürümünü yayınlamaya hazırlanıyor.

Oyun şimdiye kadar 6 farklı konseptle çıkarak oldukça büyük bir ses getirmeyi başarmıştı. Farklı zaman dilimlerini alan savaş ve strateji üzerine kurulmuş olan oyunun bir önceki sürümü Warband ismiyle çıkarıldı. Şimdi çıkacak olan Mount Blade 2 Bannerlord ise Warband ile kıyaslandığında 200 yıl kadar eskide geçiyor. Daha ilkel savaş teknikleri ve buna has grafiklerle oyuncuları büyülemeye hazırlanıyor. Şimdiye kadar büyük bir kitleye ulaşmayı başaran oyun için 6 milyon kopya satıldığı söyleniyor. Bağımsız geliştirilen oyunlar arasında bir rekor niteliğinde olduğunun altını çizebiliriz.

Bağımsız oyunlar hakkında verdiği haberler ve duyurularla bilinen Gamingrespawn internet sitesi geçtiğimiz günlerde Mount Blade 2 Bannerlord oyununu konu aldı. Güzel bir tanıtımla oyundan bahseden site aynı zamanda oyunun resmi olarak ne zaman duyurulacağını da açıkladı. İddialara göre oyun 5 Ağustos tarihinde Almanya Köln’de düzenlenecek olan Gamescom etkinliğinde tanıtılacak. Bunun oyuna katkısının büyük olduğunu düşünüyorum.

Ankaralı bir oyun şirketi olan TaleWorlds stüdyosundan çıkan bu muazzam oyun Türk oyun severlerin göğsünü kabartıyor.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir