Motor Yarış Oyunu MotoGP 15

motogp-15-motor-yarisi
MotoGP serisi herkes tarafından bilinen motor yarışı serisidir. Gerçek zamanlı olarak geliştirilen seri dünya motosiklet şampiyonası olan MotoGP için tasarlanarak yıllardan beri üretilmektedir. Yapımcı olan Milestone firması tarafından geliştirilen Namco Bandai Games tarafından dağıtılan oyun bekleyenlerini sabırsızlandırmaya devam ediyor.

MotoGP 15 için yapılan açıklamalar her geçen gün hız kesmeden devam ediyor. Hakkında çıkan spekülasyonlar, çıkmayacak dedikoduları, oyun içi sızıntılar ve oyun hakkında çeşitli bilgiler. Neticesinde Milestone tarafından yapılan açıklamalar tüm bilgileri açığa kavuşturdu. Oyun resmi olarak çıkıyor ve birde erken sipariş için One Day moduna ait bir fragman yayınlandı. One Day modu içerisinde 4 yarışçı ve motosiklet ile 18 parkurun bulunduğu bir DLC paketi. Dilerseniz bunu daha sonra da satın alabilirsiniz.

MotoGP 15 önceki sürümlerine göre bazı konularda özenle geliştirilmiş. Örneğin kariyer modu çok daha detaylandırılmış. Buna göre sürücü olarak kariyer yapabiliyorsunuz. Bu eskiden de var olan bir seçenekti. Eklenen özellikle Kendi takımınızla kariyer yapabiliyorsunuz. Şimdi mantıken buda eski oyunlarda vardı. Kendi istediğimiz takım ismi altında yarışabiliyorduk. Fakat bu böyle bir şey değil. Tamamen bir takım kurarak, kendi motosikletlerimiz ve sürücülerimizle yarışlarda boy gösterebiliyoruz. Yani takımın yöneticisi ve sürücüsü olma şansını yakalıyoruz. Ciddi boyutta güzel bir kariyer modu. Grafik detayları olarak motosiklet ve sürücü için çok özenilmiş. Fakat pist ve çevre detayları vasat durumda denilebilir. Ancak yine de bütün olarak bakıldığında oynamaya değer bir motosiklet yarışı.

Milestone tarafından yapılan açıklamalarda oyunun tüm platformlar için geliştirildiği duyuruldu. Oyuncuları sevindiren bu gelişme sonucunda PC, Play Station 3, Play Station 4, Play Station Vita, Xbox 360, Xbox One ile oyunu oynamak mümkün. 19 Mayıs tarihinde One Day paketi satışa sunulan oyunun Temmuz ayında final sürümünün satışı doğrulandı.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir