Motigo’dan GİGANTİC Geliyor

 

Gigantic, Motiga adlı mobil oyunlarla ilgilenen yapımcı firmanın 2 yılın ardından geçtiğimiz Temmuz ayında sessizliğini bozmasıyla piyasaya çıktı. Motiga firmasının kurulmasında büyük emeği olan ayrıca NCSoft’un batı kıtasının eski CEO’su olarak da tanınan Chris Chung’ın yaptığı son açıklamada; Gigantic adlı duyurulan yeni oyunun 2015 yılında oyun severler ile buluşacağı ve bunun yanı sıra oyunun free to play olacağı bilgisi verildi.

Oyunun duyurusu dikkatleri üzerine toplamış olmalı ki, duyurunun hemen arkasından Motiga firmasına; NetEase, Smilegate ve Neowiz gibi piyasada adından sıkça söz edilen, ünlü ve gelişmiş şirketler tarafından tam 20 milyon dolar değerinde yatırım yapıldı. Buradan anlaşılıyor ki 2015 yılında çıkması beklenen oyundan, yüksek ihtimalle hem oyuncular hem yatırım yapan şirketler memnun kalacak.

MOBA oyunları arasından sıyrılıp kendine ayrı bir oyuncu kitlesi bağlayacağı düşünülen Gigantic, oyunculara farklı bir MOBA oyunu kalitesi sunacak gibi görünüyor. Oyunun Alpha testine kaydolmak isteyenler bu adresten oyunun resmi web sitesine erişim sağlayıp kayıtlarını yapabilirler.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir