Mortal Kombat Çok Oyunculu Sistemi Geliştiriliyor

Mortal Kombat Çok Oyunculu Sistemi Geliştiriliyor

Mortal Kombat serisi atari salonlarından konsollara, konsollardan bilgisayarlara uzanan efsanevi bir seri olarak karşımıza çıkıyor. Son olarak yaklaşık bir yıl önce bizimle buluşan Mortal Kombat X oyunu halen daha gelen DLC dosyaları ile genişleyerek büyümeye devam ediyor. Bakıldığı zaman bu duruma aslında kısmen alışığız. Çünkü her çıkan dövüş oyunu yeni karakterler, yeni mekânlar ve yeni iyileştirmelerle bize efsanevi bir dövüş deneyimi sunmayı hedefliyor.

Ancak Mortal Kombat X güncellemeleri kapsamında yepyeni bir çalışmanın duyurulması herkesi ilgilendiren yeni haberler doğurdu. Özellikle dövüş oyunlarında bilgisayarda hikâye moduyla değil de karşısındaki rakiple dövüşmeyi sevenler bir adım ileri çıkabilirler. Çünkü Mortal Kombat X Online modu yani çok oyunculu oynanabilen kısmı geliştirilmeye başlıyor. Verilen tasvirlere bakılırsa oyunun tek oyunculu moduyla arasında pek bir fark kalmayacağı tahmin ediliyor.

Bildiğiniz gibi online sürümlerde genelde bazı lag sıkıntıları, yaşanan aksaklıklar ve tepkileri alamama sorunları oyuncuları bezdirebiliyor. Bu durum ne yazık ki birçok oyunda olduğu gibi Mortal Kombat X multiplayer sürümünde de mevcut. Ancak firma geniş bir geliştirme yapısıyla bu sorunu çözebileceğine kesin gözüyle bakıyor. Hatta yapılan hesaplamalara bakıldığında bir takım güncellemelerin önümüzdeki aylarda yayınlanarak sonuçların değerlendirilmesi söz konusu gözüküyor.

Buna bağlı olarak ilk olarak 19 Ocak 2016 tarihinde bir beta süreci başlayacak. Mortal Kombat X Enhanced Online olarak lanse edilecek bu beta süreci her oyuncuya ne yazık ki açık olmayacak. Mortal Kombat X Enchanced Online beta kayıtları için oyunu daha önceden en az 1 saat oynamış olmanız zorunludur. Bunun haricinde kısa bir süre içinde oyun içindeki aksaklıkların tespit edilerek kaldırılması düşünülüyor. Aynı şekilde sonrasında tüm oyunculara aktif bir hizmet verilerek bu çok oyunculu modun sunulması bekleniyor.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir