Mortal Combat X Sistem Gereksinimleri Nelerdir

mortal-combat-x-sistem-gereksinimleri-nelerdir

Mortal Combat X, yaklaşık 1-2 ay sonra görücüye çıkacak, oyunun minimum ve önerilen sistem gereksinimleri nelerdir, bir göz gezdirelim.

Mortal Combat, çocukluğumuzdan beri oynadığımız ve onlarca serisine şahit olduğumuz, en nadide oyunlardan biri. Herkes yeni X serisi için bir demo, deneme gibi şeyler beklerken yapımcılardan çok kötü haber geldi, oyun direk kendisi çıkacak, ne yazık ki deneme şansımız olmayacak.

Bu durumdan birçok kişi şikayetçi, önceki versiyonu Mortal Kombat 9’un demosu sayesinde, oyun severler denedikten sonra satın alma işlemini geçmişlerdi. Yeni seri için neden böyle bir karar alındı tam bilmiyoruz, herkesi merakta bırakıp zorla aldırmak istiyorlar gibi bir fikre kapılabilirsiniz ama eminim mantıklı bir açıklaması vardır. Şimdi sistem ihtiyaçlarına bakalım.

Mortal Kombat X için minimum işletim sistemi Vista Önerilen ise Windows 7 ve üstü versiyonlar olacak. İntel marka işlemci için i5 750 yeterlidir, i7 olursa daha yüksek performans sergileyecektir. AMD kullanıyorsanız X4 965 modeli yeterlidir, önerilen işlemci ise FX 8350. 3 Gigabayt Ram Vista için yeterli, yüksek işletim sistemi ve donanımlar kullanıyorsanız, 8 Gigabayt Ram büyük performansı yakalamanızı sağlayacaktır. Oyun için sağlam bir ekran kartı lazım, Geforce GTX 460 minimum için yeterli, GTX 660 ise idealdir. AMD ekran kartı için Radeon 5850, önerilen ise Radeon 7950’dir. 25 Gigabayt boş alan yeterli olsa da 50 Gigabayt olması daha faydalı olacaktır.

Mortal Combat X hakkında elimize ulaşan veriler şimdilik bununla sınırlı, yeni bilgiler ulaştığında yayınlamaya devam edeceğiz.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir