Monopoly içinde Gerçek Paralar ile Satışa Sunuluyor

Monopoly içinde Gerçek Paralar ile Satışa Sunuluyor

Monopoly Milli Piyango Gibi Ödüllü Olacak

Monopoly, belki de tarihin en eski oyunlarından biridir. 80-85 senedir aktif şekilde oynanan oyun, 111 farklı ülkede 43 değişik dilde satışa sunulmuştu. Monopoly dağıtımını yapmakta olan Hasbro 80. Yıl şerefine süper bir teknik geliştirdi ve artık oyunun içinde gerçek paralar olacak.

Tabi, bütün kutulardan para çıkmasını beklemek saçmalık olurdu, bu yüzden 80. Sene nedeni ile 80 tane Monopoly oyun kutusunda Avro olacak. Kutuları dışardan tek tek incelemeye çalışmayın bunu kesinlikle anlayamazsınız. Monopoly’nin 10 kutusunda 5 tane 20 Avro, 2 tane 50 Avro, 1 tane de 100 Avro olmak üzere toplam 300 Avro para sahibi olabileceksiniz. Diğer 69 adet kutu da ise; 5 tane 10 Avro, 5 tane 20 Avro yani toplam olarak 150 Avro para ödülü yer alacak. İşin en eğlenceli kısmı ise son kutuda olacak. Yani, şimdiye kadarkiler sadece küçük birer ödüldü. 20580 Avroluk büyük ödül ise piyango bilet gibi tek kişiye büyük ikramiye vuracak.

Siz de Monopoly satın almadan önce üstündeki yazıyı dikkatli inceleseniz iyi olur. Çünkü, bu özel hediyeli kutuların üzerinde bir yapışkan olacak ve onun üstünde gerçek para çıkabilir gibi bir ibare göreceksiniz. Monopoly oyunundan kaç bin veya milyon kutu olacak, ödül hangi ülkeye çıkacak tahmin etmek zor ama bence her ülke için böyle bir ödül sistemi yapmaları daha mantıklı olurdu. 111 ülkeden  bizimkine düşüp gelme olasılığı epey bir düşük gibi görünüyor ama bakalım, hepinize bol şans.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir