Mobil Oyunlar, PC Oyunlarını Solladı Geçti

Mobil Oyunlar, PC Oyunlarını Solladı Geçti

Telefonlar artık genel kullanım amacının dışında kullanılmaya başlanıldı. Sadece görüşme, mesajlaşma için değil, müzik dinleme, film izleme ve oyun oynama konusunda üst düzey noktaya geldiler. Hatta öyle bir boyuta ulaştı ki olay, artık PC kullananlar, oyunlar oynayanlar azalmaya bile başladı.

Mobil oyunların başında şüphesiz Nokia modellerinde yılan oyunu bir milattır. İnsanlardaki oyun düşkünlüğü o dönemlerde gün yüzüne çıkmıştı. O zamanlar sadece siyah noktalardan oluşan basit bir oyun iken, şu an baktığımızda oyun konsollarını aratmayacak kadar görüntü kalitesine sahip oyunları akıllı telefonlarda görebiliyoruz. Mobil oyunların kapasiteleri çok fazla olsa da, depolama alanlarının artması ile birlikte bu sorun da ortadan kalktı. Akıllı telefon satış sayısı arttıkça, yapılan kaliteli oyunların sayısı da aynı oranda artmaya devam ediyor.

Mobil oyunlarda önceden çok fazla takılma olayları yaşanıyordu, bu da Ram ve İşlemci kalitesinin düşük olmasından kaynaklanıyordu. Şimdi ise, PC’lerdeki gibi yüksek özellikler geldi ve bu problem de ortadan kalktı. Mesela Aspalth oyunu, efektleri süper bir araba yarışı, özellikle geniş ekranlı Galaxy Note, İphone 6 Plus ve dengi akıllı telefonlarda oynanışı gerçekten keyiflidir.

Mobil oyunlarda sadece araba yarışı değil, 3 boyutlu macera, aksiyon, fps, dövüş, savaş oyunlarını da kolaylıkla yüksek kalitede oynayabiliyorsunuz. Özellikle dünyanın kumar sevgisi nedeni ile Casino tarzı oyunların popülaritesi giderek artmaktadır. Tabi, ücretli olan, gerçek para ile oynanan oyunlardan uzak durmanız sizin için faydalı olacaktır.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir