Mirrror’s Edge Catalyst Sistem Gereksinimleri Oyuncuları Korkutuyor

Mirror's Edge Catalyst Sistem Gereksinimleri Oyuncuları Korkutuyor

Mirror’s Edge Catalyst oyunu için artık resmen gün saymaya başladık. Kaldı ki Nisan ayı içerisinde yapılacak olan kapalı beta testleri bile heyecanla bekleniyor. Dolayısıyla oyun severlerin yine çok şaşırtıcı bir oyun deneyimiyle karşılaşmaları muhtemel gözüküyor. Parkur oyunu olarak bize muntazam bir oynanabilirlik sunacağını paylaşılan oynanış videolarından anlamak mümkündü. Ancak dikkat çeken tek detay oynanabilirlik değildi. Hatta oynanabilirlikten ziyade oyun içi modellemeler ve grafikleriydi.

Durum böyle olunca herkesin kafasında EA ve DICE bu denli kaliteli bir yapımda nasıl bir sistem gereksinimi ile oyuncuların karşısına çıkacak diye merak ediyordu. Beklenen an geldi ve kapalı beta testi öncesinde gereksinimler paylaşıldı. Daha önce yapılan açıklamalarda Async Compute desteği sunularak en yüksek performansın hedeflendiği, bunun sistemleri de optimize ederek daha verimli çalıştıracağından bahsedilmişti. Ancak gelin görün ki açıklanan Mirror’s Edge Catalyst optimum sistem gereksinimleri birçok oyun bilgisayarını bile zorlayacak düzeyde.

Mirror’s Edge Catalyst Sistem Gereksinimleri

Mirror’s Edge Catalyst minimum sistem gereksinimleri yine klasik bir oyun bilgisayarının sahip olduğu bir sistem. Ancak optimum düzeyde oyunu oynamak isteyen oyuncuların çok daha fazlasına ihtiyacı olacak. İlk sırada yer alan donanım minimum, ikinci sırada yer alan donanımlar ise optimum sistem gereksinimlerini sembolize ediyor.

  • İşlemci

Intel Core i3-3250 serisi ya da AMD FX-6350 serisi

Intel Core i7-3770@ 3.4 GHz ya da AMD FX-8350@ 4.0 GHz

  • RAM

6 GB Bellek

16 GB Bellek

  • Ekran Kartı

nVidia GeForce GTX 650 Ti 2 GB ya da AMD Radeon R9 270x 2 GB

nVidia GeForce GTX 970 4 GB ya da AMD Radeon R9 280x 3 GB veya üzeri

  • Hard Disk

25 GB sabit disk

  • İşletim Sistemi

Windows 7 (Sadece 64 bit ve güncel paket sürümleri

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir