Mirror’s Edge Hikâyesi Şaşırttı

Mirror's Edge Hikâyesi Şaşırttı

 Mirror’s Edge Catalyst oyunu aslında efsane oyun serisinin en son sürümü olarak karşımıza çıkmaya hazırlanıyor. Herkes bir önceki oyunun devam oyununu beklerken yapımcı firma DICE tarafından yapılan açıklamalara bakacak olursak bizi bir sürpriz bekliyor. Çünkü Mirror’s Edge Catalyst oyunu hakkında bildiğimiz tüm gerçekleri unutmamız gerekecek.

Tamamen farklı bir hikâye, farklı bir oyun mekaniği, farklı oyun içi düzenlerle dengeli bir oyun kurgusunun yaşatılacağı DICE tarafından ipucu olarak sunulan bilgiler arasında yer alıyor. Bu bilgiler ise sunulan her Mirror’s Edge Catalyst videosu ile tasdiklenmiş oluyor. Gerçekten oyunun şimdiye kadar grafik ve hikâye anlamında serinin en gelişmiş sürümü olacağını söylemek mümkün.

Mirror’s Edge Catalyst hikâyesi ile oyun severleri konsol başına kilitleyecek gibi gözükse de gelen detaylar bununla sınırlı bir değişimden çok daha fazlasının bizlere sunulacağının habercisi. Son yıllarda ürettiği ve geliştirdiği oyunlarla adından söz ettirmeyi başaran DICE için bu sürpriz bir durum değil.

Mirror’s Edge Catalyst konusu itibariyle aslında Faith Conner isimli karakterle yaşayacağımız tecrübeleri karşımıza çıkaracak. Glass şehrinde geçen olaylarda şehrin en hızlı koşucularından biri olduğumuzu düşünürsek hiçbir parkur ya da hiçbir engel bizim için sorun teşkil etmeyecektir. Ancak oyuna başladığımız andan itibaren bizim dışımızda gelişen bazı durumlar bizi belirli bir noktaya sürüklemeye başlayacak.

Üzerine birde ebedi düşmanlarımızdan Gabriel Krugger’ın varlığı yönetiminden memnun olmadığımız Conglomerate ile karşı karşıya gelmemize sebep olacak. Böylece Mirror’s Edge Catalyst oyunu bize aksiyon, macera ve farklı fantastik hissiyatlar katacak.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir