Mirror’s Edge Catalyst İle Faith’in Gözünden Dünyayı Seyredin

 Mirror’s Edge Catalyst

Mirror’s Edge Catalyst ile yeni bir oyun deneyimine hazır olmalısınız. Birinci şahıs aksiyon oyunları arasında devrim yaratacak bir yapım olacağından şüpheniz olmasın. Çünkü daha önce yapılan işlere bakarsak yapımcı firma bu konuda zaten zirvede yer alıyor. Dolayısıyla bir önceki oyunda Faith’e yardım ediyor ve onu koruyorduk. Ancak artık direk ana karakterimizi onun bakış açısıyla yönetiyoruz.

Bu noktada Mirror’s Edge Catalyst oyununun farklı olmadığını, aynı oyunun sunulduğu düşünen insanlar olabilir. Tartışmalarda bu yönde sürüp gidiyor. Ancak oyunlar arasında gerçekten muazzam bir fark olduğunu söylemekte fayda var. Eski oyunda silahlarla savaşırken ana karakter Faith için yardımcı pozisyonda yer alıyorduk. Hikaye gereği herkesi etkileyen acıklı ve aksiyon dolu bir senaryoya sahipti. Dolayısıyla herkesi derinden etkileyerek saatlerce oynamasını sağlayan bu hikayeye birde birinci gözden bakmak istemez misiniz? İşte bu noktada yeni oyun devreye giriyor.

Şimdiye kadar hiç yapılmamış tarzda bir oyun deneyimine hazır olmalısınız. Koşarak düşmanlarımızın hain planlarından kurtulmamız gereken oyunda birinci şahsın görüş açısından dünyaya bakmak keyifli olacak. Klasik bir oyun ve klasik bir firma için böyle bir işlev basit gelebilir. Ancak bu oyun için ciddi anlamda bir kulvarın başlangıcı sayılabilir. Çıkış tarihiyle beraber birçok birinci şahıs aksiyon oyununun önünü açabilecek bir oyun.

DICE tarafından yaratılan oyun yine özgürlükler temel alınarak ortaya çıkarılıyor. Bu noktada 90 derecelik açıyla zıpladığımız, asıldığımız, uçtuğumuz hatta yüzdüğümüz sahnelere hazırlıklı olmalısınız. Odeldahl tarafından yapılan açıklamalarda oyun içi çekimlerin gerçekten çok üst düzey olduğuna değiniliyor. Çok yönlü bir oyun deneyimi sunacak olan, merakla ve heyecanla beklenen Mirror’s Edge Catalyst oyunculara Faith’in gözünden dünyanın işleyişini gösterecek.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir