Mirror’s Edge Catalyst Grafik Karşılaştırması

Mirror's Edge Catalyst Grafik Karşılaştırması

Mirror’s Edge Catalyst parkur oyunu tarzının yeni sürümü olarak 2016 yılında karşımıza çıkacak. Uzun zamandır beklenen oyunun zaman zaman yayınlanan grafikleri, buna bağlı olarak oyun içi görselleri büyük bir ilgi görüyor. Bu süreçte geliştirme işlemlerinin de devam ettiğini düşünürsek bir karşılaşma yapılması kaçınılmaz bir hal alıyor. Zira oyun severlerin büyük bir keyif aldığı karşılaştırmalarda oyunun ne denli bir gelişim sürecinden geçtiği, bize sunulacak kalitenin ne kadar arttırıldığı gözler önüne çıkıyor.

Eğer daha önceki nesilde çıkan Mirror’s Edge oyununu oynadıysanız sıfırdan yapılan bu yeni sürümle büyüleneceğinizi söylemek mümkün. Oynanış videolarının ciddi anlamda ilgi çektiği parkur oyununda son zamanlardaki en işlevsel grafiklerin kullanıldığı da dikkatlerden kaçmıyor. Özellikle 2015 yılı itibariyle başlayan video yayınları sürekli olarak güncel tutularak geliştiriciler tarafından tutulan bir günlük kıvamında oyun severlerle buluştu. Bu noktada kullanıcıların sık sık karşılaştırmak istediği grafikleri de YouTube üzerinden Cycu1 kanalı paylaştı.

Mirror’s Edge Catalyst Grafik Kalitesi

2015 yılında yayınlanan Mirror’s Edge Catalyst oynanış videoları arasında oynanabilirlik konusunda ciddi bir gelişim olduğu dikkatlerden kaçmamıştı. Gerçekten günümüz teknolojisinin tüm detayları değerlendirilerek ciddi bir ekip çalışması yürütülmüş. Bu bağlamda da Faith karakteriyle muntazam bir oynanışın bizi beklediğini söylemek mümkün olabiliyor. Fakat grafik konusunda da gelişimini sürdüren oyun yapısal detaylar, karakter modellemesi ve etraf kaplamalarıyla gelişimini gösteriyor.

En çok ilgi çeken detaylar arasında ışıklandırmanın olduğunu söyleyelim. Oyunun renk doygunluğunun gerçeğe en yakın düzeye çekilmesi de büyük bir başarı olarak nitelendirilebilir. Bu bağlamda 2016 yılına kadar süren geliştirme süresinin Mirror’s Edge: Catalyst çıkış tarihine kadar devam edeceği de aşikâr.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir