Mirror’s Edge Catalyst Ertelendi!

Mirror's Edge Catalyst Ertelendi!

Mirror’s Edge Catalyst oyunu bu yılın en beklenilen ve merak edilen oyunlarından birisi. Bu konuda hem fikiriz ve kimsenin buna karşı çıkmak için elinde yeterince koz yok. Ancak yaşanan ertelemelerle oyuncuları çileden çıkarmayı bu kadar başarabilen başka bir oyunda olmadığının altını çizmek gerekiyor. Keza hiç beklenmedik bir biçimde oyun kapalı beta test sürecine girmek üzereyken bir kez daha ertelendi. Bu erteleme haberini beklemeyen oyuncular resmen şoka uğradı. Zaten daha önceden 3-4 kez çıkış tarihinin ertelenmesinin üzerine bu oyundan soğuma noktasına bir adım daha yaklaşmanızı sağlayabilir.

Parkur oyunu olan Mirror’s Edge Catalyst sistem gereksinimleri ile karşımıza dün itibariyle çıkmıştı. Resmi olarak açıklanan ve gerçekten yüksek bir donanıma ihtiyaç duyan oyunun vadettiği görsellik ve oynanabilirlikse gerçekten üst düzeydedir. Bu yönden yüksek sistem gereksinimlerine bile bir şekilde adapte olan oyuncular bu ertelemeye sıcak bakmayacak gibi gözüküyorlar. Neyse ki Mirror’s Edge Catalyst çıkış tarihi bu sefer çok ciddi bir süre ileriye atılmadı.

Mirror’s Edge Catalyst Çıkış Tarihi Ne Zaman?

Mirror’s Edge Catalyst çıkışını bir kez daha erteleyerek 7 Haziran 2016’ya çekmiştir. Hatırlayacağınız üzere oyun yalnızca 2016 yılı içerisinde ilk olarak 24 Şubat tarihini duyurmuştu. Resmi olarak açıklanan tarih bir süre sonra bazı sebepler öne sürülerek 24 Mayıs’a ertelenmişti. Çıkışına bir aylık bir süre kalmasıyla birlikte bu hafta kapalı beta test sürecine girecek olan oyun için erteleme kararı gerçekten oyuncuları şaşırttı.

Kimsenin beklemediği bu erteleme haberiyle birlikte Mirror’s Edge Catalyst oyunu Amerika’da 7 Haziran 2016 tarihinde çıkış yapacak. Avrupa için çıkış tarihi ise 9 Haziran 2016 olarak netleştirildi. Yani ortalama olarak 2 haftalık bir zaman diliminin oynadığını söyleyebiliriz. Son olarak Mirror’s Edge Catalyst oynanış videosu olarak 30 dakikalık, 1080p ve 60fps bir video yayınlanmıştır.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir