Mirror’s Edge Catalyst Çıkış Tarihi Hakkında Bilgiler Açıklandı

mirrors

Mirror’s Edge Catalyst oyunu ilk haberi yayınlandığından beri birçok kişi için milat konumuna geldi. Özellikle bu tarz oyunları seven oyuncular için gerçekten hem grafiksel olarak hem oynanabilirlik açısından çok üst düzeyde olduğunu söyleyebiliriz. Geçtiğimiz günlerde ise Mirror’s Edge ürün müdürü sıfatına sahip olan Sara Jansson birtakım açıklamalarda bulundu. Bu açıklamalar oyunun resmi internet sitesinde yayınlandı.

Açıklamasına uzun bir giriş cümlesiyle başlarken çok büyük bir aksaklık olacağı hissiyatı verdiğini söylemek mümkün. İlk etapta Mirror’s Edge Catalyst oyunu ne zaman çıkacak diye soran tüm oyun severler sürecin çok daha ileri bir tarihe atılacağını düşündü. Ancak Sara Jansson oyuncuları mutlu edecek detaylara da yer vermeyi ihmal etmedi. Tüm dünyadaki Mirror’s Edge hayranlarını kapsayan açıklamanın ana maddesi olarak çıkış tarihi üzerinde durulduğunu söyleyebiliriz.

Mirror’s Edge Catalyst oyunu ile maceraya atılmak isteyen oyunculara haberin şu cümlelerini aktarabiliriz. ‘Yıllar önce ilk olarak Mirror’s Edge Catalyst projesine başlandığında oldukça hırslı bir vizyona sahiptik. Ancak şuan bakıyorum ki aynı hırsın yanına farklı duygularda eklenmiş ve azim ile başarı isteği de oldukça yükselmiş. Şuan için daha gelişmiş bir oyun deneyimi sunabilmek adına, City Of Glass’a girebilmek için, Faith deneyimini en üst noktaya çıkararak çok daha başarılı bir oyun sunabilmek için 2 aya daha ihtiyacımız olacak. Tüm dünya genelinde 24 Mayıs 2016 tarihinde çıkacak olan oyunla tüm Mirror’s Edge oyuncularının keyif almasını garanti altına almak istiyoruz.’

Bu açıklamayı baz alarak düşündüğümüzde Mirror’s Edge Catalystçıkış tarihi için 24 Mayıs 2016 olduğunu söylemek mümkün. Bahsi geçen 2 ayın şuandan itibaren olacağını tahmin ediyoruz. Bazı kullanıcıların aklında 24 Mayıs’tan sonra 2 aylık daha bir sürecin gerekli olduğu fikri uyanmış olsa da ekstra bir tarih açıklaması yapılmadığı için buna kanaat ettik. Yani yaklaşık 6 ay sonra Mirror’s Edge Catalyst oynamak mümkün olabilecek.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir