Minecraft Yeni Güncelleme ile İsim Değişebilecek

Minecraft Yeni Güncelleme ile İsim Değişebilecek

Online oyun piyasasında etkili bir konumda olan Minecraft, ülkemizde de birçok kişi tarafından beğenilerek oynanıyor. Yeni gelecek güncelleme ile beraber oyuncuların çok fazla şikayetçi olduğu isim değiştirme konusu nihayet çözüme kavuşacak. Birçok kez isim değiştirme hususunda açıklamalar gelmesine rağmen bir türlü kesin sonuca varılamıyordu ama sonunda tarih belli oldu. Minecraft’ı oynayan milyonlarca insan 4 Şubat tarihinden itibaren isimlerini kolaylıkla değiştirebilecekler.

Mojang tarafından gelen bilgilere göre üyelik sayfasına giriş yapıldıktan sonra isim değiştirme işlemi kolayca halledilecek. Tabi, bu durumu su istimal edenler olmasın diye birkaç ufak şartları da var. Ayda 1 kere isim değişikliği hakkınız olacak, her sabah farklı bir isimle oynama şansınız olmayacak. İsim seçerken özenli olmaya çalışın, 1 ay uzun bir süre, ayrıca sistemdeki isimlerin aynısını tercih edemeyeceksiniz. Ek olarak, başkasının kullanmış olduğu isim hoşunuza giderse 30-40 gün arası beklemeniz gerekecek. Arkadaşlarınızın kullandığı isimleri seviyorsanız arada bir sıra ile değiştirerek kullanma şansınız olacak.

Şimdi eminim herkesin aklından, adam banlandı, 1 ay sonra tekrar farklı isim yazarak karşımıza yine mi gelecek? Diye soruyorsunuzdur. Tabi ki böyle bir şey sadece oyunun kalitesini düşürür, başka da bir işe yaramaz. Yetkililer de bunu düşünmüş olacak ki banlanan bir kişi yeni isimle tekrar karşınıza gelemeyecek.

İsim değiştirmedeki temel amaç, bazen aceleden ya da o an aklımıza gelen saçma kelimelerden oluşmuş isimlerden kurtulmak. Düşünün, 15 yaşında aldığınız bir isim saçma geldi ve hep aynı isimle oynuyorsunuz, bu sıkıcı durumdan 4 Şubattaki güncellemeden sonra kurtulacaksınız.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir