Minecraft Üzerinden Görüntülü Arama Yapmak

minecraft

Minecraft oyunu sunduğu limitsiz yaratım imkânlarıyla oyuncuları kendisine çekmeyi başarıyor. Özellikle doğru malzemelerle ve doğru tekniklerle oynandığında istenilen her şeyin yapılabileceği muazzam oyun bu yüzden en çok oynanan oyun sıfatını elinde bulunduruyor. Geçmişi çok eski olmamasına rağmen oyun dünyasında çok büyük başarılara imza atmayı başardı. Son bomba ise geçtiğimiz günlerde patladı ve Minecraft ile görüntülü arama yapıldı.

Oyun içinden görüntülü arama yapılması birçok kişiyi hayrete düşürürken bunun nasıl yapıldığını olayın mimarı Captain Sparklez nickli kullanıcı açıkladı. Uzun zamandır Minecraft videoları çeken oyuncu bu vesileyle hitap ettiği kitleyi hayretlere düşürdü. GSM operatörü olan Verizon sponsorluğunda gerçekleştirilen hadise normal bir oyuncunun yapabileceği bir durum değil gibi gözüküyor. Zira altyapı bakımından çok üst düzey bir sistem kullanılmış. Ancak bu Minecraft oyununda görüntülü arama yapılmasını mümkün kılmış.

Bu başarıya imza atan Captain Sparklez oyun içinde inşa ettiği telefon ile arkadaşını arayarak kendisiyle görüşme yaptı. Bunu video olarak YouTube üzerinden paylaşan profesyonel oyuncu eldeki imkânların doğru kullanımıyla her şeyin yapılabileceğini kanıtlamış oldu. Birçok kişiyi merak konusunda hareketlendiren ve Minecraft görüntülü arama nasıl yapılır sorusunu araştırmaya iten olayı videodan takip edebilirsiniz.

Oldukça zor bir işlemi başaran video blog sahibi Captain Sparklez en ince ayrıntısına kadar tüm detaylarını sunduğu inşanın her anını oyun severlere sunuyor. Eğer sizde böyle çılgın bir deney yapmak istiyorsanız videoyla eş zamanlı olarak oyunda denemeler yapabilir ya da farklı bir geliştirmeyle benzeri bir başarıya imza atabilirsiniz. Minecraft oyunu sınırsız inşa imkânını en kısıtlı kaynaklarla bile sunabildiğini kanıtlarken oyunun popülaritesinin bir nebze daha artacağından kuşkumuz yok. Zira başarılan olay birçok kişi tarafından ilgi çekici bulunduğu gibi imkânsız gözüyle bakan da çok sayıda oyuncu var.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir