Minecraft Suyun Üzerinde Yürüme

minecraft

Minecraft özgür oynanış biçimiyle herkesin gönlüne taht kurarken sürekli güncellenmeye devam ediyor. Yapımcı Mojang tarafından sürekli olarak geri bildirimler odaklı çalışmalar yürütülüyor. Buna göre şimdiye dek farklı modları oyuna entegre eden geliştiriciler bunun devamının geleceğine dair sinyaller veriyor. Hatırlayacağınız üzere bir ay önce Minecraft’ta nasıl uçulur konusunu ele almıştık. Paraşütle Minecraft haritalarının semalarında süzülmek, yaptığınız yapıyı kuş bakışı izlemek güzel bir deneyimdi. Şimdide Minecraft suyun üzerinde yürümek mümkün desek aynı şaşkınlık tepkisini alırız.

Ama artık buda oyuna eklenmiş olan yeni özelliklerden birisi. Son dönemlerde çok sık aranan bir özellik desek yanlış bir tanım olmaz. Herkes Minecraft su üzerinde yürüme ya da Minecraft suda nasıl yürünüyor tarzında aramalar yaparak bu bot uygulamayı edinmek istiyordu. Kısa bir dosya alışverişiyle mümkün olan suyun üzerinde yürüme durumunun mantığı şu şekilde işliyor. Seed üzerinde bulunan suların etrafından dönmek yerine üzerinden geçebiliyorsunuz. Bot kullanırken bir şey yapmanıza gerek olmuyor. Bu anlamda yürüdüğünüz su anında buz tutarak katılaşıyor. Sizde üzerinde durabiliyorsunuz. En ufak bir hareketinizde birkaç blok daha buz tutuyor.

İşte Minecraft suyun üzerinde yürüme özelliği bu şekilde ortaya çıktı. Şimdi ise Mojang bunu bot durumundan çıkarmak için oyunun içine entegre etmeyi düşündü. Başarılı bir entegreden sonra ilk deneyimler test edildi ve oyuna eklendi. Artık DiamondBoots ile bunu başarabilmeniz mümkün. Dikkat etmeniz gereken detaylardan birisi buzların bir erime süresinin olduğudur. Yani siz suya doğru hareket ettiğinizde tüm buzlar yavaş yavaş oluşuyor. Ardından üzerine çıktığınız buzların birer birer eridiğini göreceksiniz. Bu anlamda suyun içine düşmenizin mümkün olacağını unutmayın. Minecraft suda yürüme rehberinin sonuna geldik, keyifli oyunlar.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir