Minecraft Story Mode Sonunda Beklediğimiz Fragmanı Yayınladı

Minecraft Story Mode

Minecraft Story Mode için geri sayım tüm hızıyla devam ederken geniş çaplı bir oyuncu grubu sabırsızlıkla bekliyor. Öyle ki yapımcı firma Mojang dün bir fragman yayınlayarak Minecraft Hikaye modunun ilk bölümünü oyunculara sundu. Fragmanda gördüğümüz bölümü tamamen oynayabilmemiz içinse oyunun çıkış tarihini beklememiz gerekiyor. 2 hafta gibi bir zaman kaldığından dolayı oyuncular kadar yapımcı firmada heyecanını gizlemiyor.

Normal Minecraft’la kıyasladığımızda bu oyunda Jesse isimli karakteri yöneteceğiz. Karakterin özellikleri ve detayları tamamen bizim tercihimize göre değişiyor. Aynı zamanda farklı görevlerle yine uçsuz bucaksız bir alanda oyunda olacağız. Telltale Games tarafından yapılan açıklamalara göre farklı bölümlerden oluşan bir Minecraft Story Mode hazırlanmış. Yayınlanan fragman göz önüne alındırdığında ise 1.bölüm olabilme ihtimali çok yüksek. Episode 1 yazarak bölüm ismini ‘’The Order Of The Stone’’ diye belirlemiş olan resmi YouTube kanalından oyun çıkana kadar birkaç video daha gelmesi bekleniyor.

Kısıtlamanın olmadığı Minecraft oyununun hikaye moduylada efsaneler yaratacağından eminim. Yapımcı firmalar Mojang ve Telltale Games tarafından da böyle düşünülüyor olmalı. Çünkü 2020’li yıllara kadar yeni sürüm bir Minecraft yani Minecraft 2 çıkmasına gerek olmadığını söylemişlerdi. Bu sebepten ötürü Story Mode ile Minecraft son derece güzel bir deneyim oldu. Yeni bir oyun yapmak yerine var olanı güçlendirmeyi seçen firmalar çok yakın zamanda en büyük kozlarını ortaya sunacak.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir