Minecraft Story Mode İlk Görüntüler

Minecraft Story Mode

Micecraft Story Mode geçtiğimiz yıl duyurulan ancak şimdiye kadar bir sır gibi ilerleyen bir yapım. Hakkında hiçbir bilgi hatta görsel dahi yayınlanmamış olan oyun çok sayıda bekleyene ulaşmayı başardı. Bu noktada Minecraft oyuncularını heyecanlandıran bir yapım olduğunu söylemek mümkün. Piyasaya çıkalı çok uzun zaman olmasa bile şimdiye kadar en çok oynanan ve en çok satılan oyun unvanını eline almış bir yapım. Özgür oyun biçimi ve şimdiye kadar vermiş olduğu sınırsız harita ve yapı inşalarıyla oyunculara farklı bir deneyim yaşatıyor.

Genelde macera oyunlarıyla tanıdığımız Telltale firmasının yapımcılığını üstlendiği Minecraft Story Mode ise yine aşina olduğumuz haritalarda geçecek bir kurgudan ibaret. Jesse ana karakterimizle katılacağımız maceralar çok fazla aksiyon öğeleri içereceğe benziyor. Çünkü yayınlanan fragmanda gerçekten heyecanlı bir oyun deneyimi yaşanacak gibi gözüküyor. Ender’ı öldüren Order of the stone çetesini takip ederek başlayacağımız oyun bizi nerelere sürükleyecek tam bir muamma. Çünkü oyun için tasarım çok iyi düşünülmüş.

Oyunda geçen diyaloglar ünlü ses sanatçıları tarafından seslendirilmiş. Dolayısıyla oyunun heyecanı ikiye katlanmış oluyor. Efsanevi Order of the stone çetesine ait dört kişiye ulaşabilmek içinse Nethe, Farlands ve End gibi bilindik haritalarda gezineceğiz. Eşsiz bir Minecraft deneyimi olacağına şüphemiz yok. Her ne kadar bazı Minecraft oyuncuları için yeni sürüm oyunun tüm zevkini kaçıracak gibi düşünülse de farklı bir deneyim olacağına eminiz.

Minecraft Story Mode için Telltale ile Mojang oyun firmaları ortak bir çalışma yürütmüş. Bunun en büyük artısı kesinlikle oyunun özünden kopmayarak tam erişimin mümkün olmasıdır. Minecraft Story Mode 2015 yılı içerisinde muhtemelen Kasım ayında PC, Xbox 360, Xbox One, PS3, PS4, Android ve iOS işletim sistemlerinde çıkış yapacak.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir