Minecraft Story Edition İçin Gelecek Olan Windows 10 Edition

 Minecraft Story Edition

Dünyayı birbirine katan ve kısa zamanda en çok satan oyun listesinde zirveye oturan Minecraft için yepyeni bir deneyim tasarlanıyor. Daha önceden duyurusunu yaptığımız Minecraft Story Edition hikaye bölümü Telltale tarafından yapılıyor. Game of Thrones ve Walking Dead için gelen Microsoft Windows 10 desteğinin ardındansa Minecraft için aynı destek sunulacak.

Minecraft Windows 10 Edition aslında yeni bir oyun değil. Standart Minecraft oyunundan da hiçbir farkı yok. Aynı oyunu tekrar lanse etmenin mantığını mı düşünüyorsunuz? Bu aslında tamamen oyuncular için çıkarılan bir ek paket. 29 Temmuz tarihinde Windows 10 ile beraber yeni bir devir başlayacak. Kullanıcılar mevcut işletim sistemlerini ücretsiz olarak yeni versiyona taşıyacaklar. Dolayısıyla yıllardan beri var olan Windows 7 ve Windows 8 & 8.1 ayarları tamamen değişime uğrayabilir. Bu sebeple büyük oyunlar için Windows 10 Edition paketleriyle çıkacak problemlerin önüne geçiliyor.

Yapımcı firma bu konuda titiz davranarak 29 Temmuzda aynı gün bu eklentiyi sunuyor. Oyunu satın almış ve DLC paketleri bulunanlar için bu güncelleme ücretsiz. Diğer oyuncular ise 10$ karşılığında sahip olabilecekler. Yapılan açıklamalarda Telltale ve Mojang firması yeni çıkacak olan Minecraft Story Edition için bu güncellemeye ihtiyaç duyulacağını belirtti.

İnce bir çalışmanın eseri olan Minecraft Story Edition aynı açık dünyada kahramanlarla birlikte çözmeniz gereken bir hikayeyi anlatıyor. Bu hikaye sizin seçimlerinize göre şekil alıyor ve oyun içi tüm diyaloglar bunu etkiliyor. 80’li yıllarda seslendirme yapanlar tarafından özenle kaydedilmiş sohbet bölümleri oyunun en etkileyici yanı. Grafik açısından alışılmış bir Minecraft deneyimi yaşayacağınızı söyleyebilirim. Ancak oyun için oynanabilirlik ve sesler gerçekten muazzam seviyeye çekilmiş.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir