Minecraft Sistem Gereksinimleri ve FPS artırmanın Yöntemleri

Minecraft Sistem Gereksinimleri ve FPS artırmanın Yöntemleri

Minecraft Minimum ve Önerilen Sistem Gereksinimleri

Minecraft, ilginç grafiklerine rağmen milyonları kendine hayran bırakmış ve her zaman oynanmaya devam edecek bir oyundur. Aslında Minecraft’ın bu kadar sevilmesinin nedeni aklınızdan geçebilen her şeyi yapabilmenizdendir. Minecraft oyununda şikayetçi olunan belirli noktalar bulunuyor. Sistem gereksinimlerin tam istendiği noktalarda olmadığı durumlarda oyunda takılmalar meydana gelebiliyor. Hatta bazen server yoğun olduğundan, sistem gereksinimi yeterli olsa ad kasıntılar yaşayabiliyorsunuz. Şimdi sizlere, Minecraft en az, önerilen sistem gereksinimleri ve FPS artırmanın yöntemlerini anlatmak istiyorum.

İstenilen İşlemci: Minimum işlemci İntel Pentium D, Önerilen ise İntel Core i3, AMD işlemciler için minimum Athlon 64(KB), önerilen AMD Athlon II K10

Ram: Minimum 2 GB, Önerilen ise 4 GB olmalıdır.

Ekran Kartı: Minimum Geforce 9600 GT, Önerilen Geforce 2xx, Amd ekran kartlarında ise Readon HD 2400, önerile ise 5xx serisidir.

İşletim sistemi: Windows xp ve üstü her versiyonda oynanabilir.

Harddisk: Minimum 200 Megabyte boş alana ihtiyaç vardır ama 1 GB olması performans açısından daha iyidir.

Minecraft FPS Artırma Yöntemleri

Minecraft sizin için hayati önem taşıyan bir oyunsa ve kasılıyorsa java ana sitesine giderek güncellik kontrollünü yapınız ve son sürümünü indiriniz. Sorun halen aynı şekilde devam ediyorsa doğru java sürümünü indirdiğinizden emin olun. Genelde 32 bit kullanıldığı için eğer 64 bit işlemciniz varsa uyum sorunu olacağından kasılmalar meydana gelebilir, doğru programı indirin.

Eğer ekran kartınızın özelliği tümleşik ise daha önceden Minecraft oyununu deneyerek test etmenizde fayda var. Online oyunlarda farklı kişiler de olduğu için FPS düşer, bu durumu düzeltmek için de, bilgisayardaki bütün uygulamaların kapalı olduğundan emin olmalısınız. Kablosuz internetiniz çok iyi değilse kablolu bağlanarak hız kontrolünü yapın ve yüksek olanla devam edin.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir