Minecraft Pocket Edition 0.13 İçin Çok Güzel Bir Ayrıntı

 minecraft

Minecraft güncellemeleri yine oyun dünyasına damga vurmaya devam edecek gibi gözüküyor. Bildiğiniz gibi yayına geçen Minecraft Pocket Edition ile cep telefonu ve tabletlerden oyunu oynamak mümkün hale gelmişti. Çıkış yaptığı günden beri her gelen güncellemeyle bir adım ileriye giden sürüm geçtiğimiz gece yarısında Reddit üzerinden paylaşılan bir görselle oyunculara güzel bir ayrıntı sunmaya hazırlandığını belli etti. Özellikle sadece cep telefonundan oyunu oynayanlar için fazlasıyla olumlu ve sevindirici bir haber diyebiliriz. Çünkü söz konusu gelişme henüz PC sürümünde mevcut değil.

Reddit üzerinden paylaşılan görselde Minecraft Pocket Edition kar yağışı modunun aktif olduğu görülüyor. Yayınlanan görselde hem zeminin hem çevredeki ağaçların karlarla kaplandığını ve bembeyaz bir örtüyle örtüldüğünü görebiliyoruz. Bu noktada işin en ilginç kısmının böyle bir özelliğin henüz PC sürümü Minecraft için çıkmamış olması. Sadece cep versiyonundan oynayabilecek bu sürümün ne zaman platformlara dağılacağı ise henüz bilinmiyor.

Minecraft kar yağışı modu ile çok güzel bir görsel şölenle karşılaştığımız aşikâr. Ancak bu durum oyuncuları ikiye bölmüş gibi gözüküyor. Özellikle bazı oyuncular tamamıyla beyazla kaplanmış zeminin ve ağaçların oyunun ruhunu ortadan kaldırdığını düşünüyor. Bu kadar yoğun bir kar efektinin oyunu siyah beyaz bir havaya sokmuş olması, beyaz rengin gözü fazlasıyla yorması gibi detaylar birçok kişi tarafından tepkiye yol açtı. Buna rağmen Minecraft Pocket Edition 0.13 güncellemesi yüklemeye değer gibi gözüküyor.

Minecraft oyuncularının bir kısmıysa bu özelliklerin ilk olarak PC sürümünde çıkması gerektiğini savunuyor. Özellikle Pocket Edition için bu kadar emek harcanırken PC sürümünün boş verildiğini iddia edenler bile var. Tüm bu fikir ayrılıklarına rağmen Minecraft Pocket Edition 0.13 sürümü ile karlı havada oyun keyfi paha biçilemez gözüküyor.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir