Minecraft Oyuncularını Üzen Haber Mojang Tarafından Açıklandı

 Minecraft Oyuncularını Üzen Haber

Minecraft, kısa sürede oyun piyasalarını alt üst ederek tüm zamanların en çok oynanan oyunu haline gelmeyi başardı. Bunu başarırken oyuncularına sunduklarına bakarsak aslında oldukça çelişkili bir oyun diyebiliriz. Minecraft grafiklerini değerlendirirseniz 10 yıl öncenin grafikleri gibi bir değerlendirmeye varabilirsiniz. Ancak insan düşüncesiyle düşünülerek oyun içerisinde yapılamayacak hiçbir şey yok. Buda belki de 10 yıl sonranın oyun teknolojisini gözler önüne seriyor olabilir.

Minecraft oyununun yapımcısı Mojang firması geçtiğimiz günlerde bir açıklama yaptı. Oyuncularını bir hayli yıkan açıklama Mojang CEO’su Jonas Martensson tarafından yapıldı. En az 2020 yılına kadar Minecraft 2 gibi bir projenin söz konusu olmadığının altını çizen başarılı CEO ayrıca bazı detaylardan bahsetti. Bildiğiniz gibi Microsoft tarafından 2.5 milyar $ karşılığında satın alınan Minecraft artık tamamıyla güncellemeler üzerine geliştirilecek. Microsoft tarafından geliştirilen oyun konsolu Xbox’ın yöneticisi Phil Spencer tarafından yapılan açıklamalarda tamamıyla Jonas’ı doğruladı.

Oyuncu profillerinin yeni bir oyuna gereklilik duyduğunu, ancak yeni bir rakip oyundan ziyade mevcut oyunu iyileştirmenin daha iyi bir fikir olduğunu savundu. Kesin konuşmak elbette imkânsız ancak 2020 yılına dek yeni bir Minecraft oyununa gerek olmadığını belirtti.

Tabi Minecraft 2 oyununun çıkmayacağı, hiçbir yeniliğin olmayacağı anlamına gelmiyor. The Walking Dead ve The Game Of Thrones oyunlarının yapımcısı olan TellTale Games yeni bir Minecraft güncellemesi üzerine çalışıyor. Minecraft Story Mode olarak çıkış yapacak güncelleme hikaye modu olarak oyunculara sunulacak. Bunun yanı sıra Phil Spencer tarafından duyurulan birde film haberi var. It’s Always Sunny İn Philadelphia filminin yönetmen koltuğunda oturan Rob McElhenny tarafından bir film çekileceğinin haberini verdi. Aslında Minecraft oyuncularını bol güncellemeli ve yeniliklerle dolu bir oyun periyodu bekliyor. Sadece yeni bir oyun yaratmak yerine aynı eforu mevcut oyuna gösterecekler.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir