Minecraft Mod Yükleme İşlemi Nasıl Yapılır

minecraft-mod-yukleme-islemi-nasil-yapilir

Minecraft Adım Adım Mod Yükleme İşlemi

Minecraft, bazı kişiler hala bu oyunu nasıl bu denli tutulduğuna akıl sır erdiremiyor ama insanların kafasındaki her şeyleri oluştura bildiği bir açık dünya oyununun popüler olması gayet normal. Standart survival modlarından sıkılanlar ve değiştirmek isteyenler için mod yükleme işleminin nasıl yapıldığı hakkında bilgiler aktarmak istiyorum. İlk olarak launcher tiplerinden emin olun, sizlere yeni launcher için mod yükleme işleminden bahsedeceğim.

İlk adımda Launcher çalıştırdıktan sonra mevcut sürüm ile uyumunun ne durumda olduğunu kontrol ediyoruz. Profil edit alanına tıkladıktan sonra oyunun var olduğu dosyayı açıp alt kategorideki versions klasörüne giriyoruz. Oyundaki güvenli tedbirini artırmak amacı ile klasör isminde değişiklik faydalı olacaktır. Yani, dosya adınız 1.5.1 ismine sahipse, 1.5.1_mod olarak değiştirmeniz yeterlidir. Şimdi 1.5.1 dosyamızın içine giriş yapıp 1.5.1.jar ismini de 1.5.1_mod.jar olarak tekrar isim verin. Aynı şekilde .json olan dosyamızı da 1.5.1_mod.json olarak değiştireceğiz. Şimdi oluşturduğumuz 1.5.1_mod.json sağ tıklayıp note defteri ile birlikte aç dedikten sonra id. 1.5.1 olan alanı da id. 1.5.1_mod olarak değiştirip kayıt ediyoruz. Mod içindeki dosyaları winrar ile beraber açtıktan sonra 1.5.1_mod.jar içine yapıştırıyoruz, bu sırada winrar hala açık, META-INS sildikten sonra kapatabilirsiniz.

Bütün işlemlerden sonra Launcher tekrar aktif edip profil edit bölümünü tıklıyoruz, use versiyon alanından 1.5.1_mod tercih ediyorsunuz, profili save ettikten sonra işlem tamam. Minecraft mod yükleme işleminde burada verdiğim rakamlar örnektir, siz de farklı olabilir, 1.7.2 gibi, umarım kolayca halledersiniz.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir