Minecraft Mobil Sürümü Son Güncellemesi

 minecraft-mobil-surum-guncelleme

Minecraft dünya üzerinde tüm zamanların en çok satan oyunu unvanını hala daha elinde bulunduruyor. Hemen hemen tüm platformlarda oynayabileceğiniz Minecraft platform ve PC’ler dışında Android ve iOS sistemlerde de oynanabiliyor. Hatta son gelişmelerle Microsoft tarafından 2.5 Milyar dolar gibi bir ücrete satın alındığını düşünürsek yakında Windows Phone içinde çıkacaktır.

Minecraft mobil platformlarda oynanmasına karşın bu denli popüler bir oyuna göre çok büyük eksiklikleri bulunuyordu. İçerik ve yapılabilecekler adına çok vasat bir mobil sürüme sahipti. Bu konuda birçok eleştiriye internetten ulaşmanız mümkün. Mantıken baktığımızda Minecraft içerik ya da grafik olarak başarılı bir oyun değil. Fakat insanlara özgürce bir şeyler yapabilme yetkisini veriyor oluşu onu bu noktalara sürükledi. Tüm bu eksikliklerin yanına eklenerek mobil sürüm konusunu derinden sarstı. Bu konuda acilen bir şey yapılması gerekiyordu ve Mojang harekete geçti. Minecraft için dev bir güncelleme paketini hem Android hem iOS için piyasaya sürdü.

Bu güncelleme paketiyle Minecraft mobil sürümde yapılamayan birçok işlev yapılır hale gelmiş. Örneğin bazı noktalara erişememe, malzemeleri kullanamama, şekil uyumsuzluğu, bazı malzemelerin gözükmemesi, yaptığınız yapının sonradan şekil değiştirmesi gibi sorunlar giderilmiş. Böylece platform ile mobil sürüm arasında çok fazla açılmış olan fark bir nebze kapanmış. Ayrıca karakterimizi özelleştirmenin de aktif edilmesiyle oyuncu sayısında mobil anlamda ciddi bir artış bekleniyor.

Minecraft mobil sürüme gelen son güncelleme bu yenilikleri getirirken bir yanılgı ortaya çıktı. Ücretli olarak yayınlandığı yönünde bir takım söylentiler yer alıyor. Minecraft güncellemesi ücretsiz olarak yayınlandı. Yani herkes yükleyebilir. Fakat bazı özellikler var ki bunları kullanmak için ekstra para vererek yükseltme yapmanız gerekmektedir. Minecraft mobil sürümün güncellenmesinin ardından yeni çalışmalar konusunda da merak uyandırdı.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir