Minecraft Hardcore Mod İle Heryer Hayaletlerle Dolacak

Minecraft Hardcore Mod

Minecraft kasıp kavurmaya devam ediyor. Oyun listelerini alt üst eden Minecraft, Hardcore mod ile yine bir devrim yarattı. Birçok oyuncunun tercih ettiği haritada büyük problemler vardı. Örneğin tehlikeli vahşi doğadan kaynaklanan ölümlerden sonra tekrar doğmak oyunun zevkini yarı yarıya alıyordu. Peki ama yeniden doğma olmazsa günlerce hatta aylarca verilen emekleri çöp yapmaz mıydı?

İşte tam bu düşüncelerin üzerine yapımcı Mojang tarafından açıklama yapıldı. Oyun geliştirme ekibinin sayılan isimlerinden olan Tathan Adams resmi Twitter hesabından bazı duyurular yayınladı. Bu duyurular ışığında artık Minecraft Hardcore haritasında hayaletlerin boy göstereceği yazıyordu. Okuyan herkesin şok olduğunu söylemekte fayda var. Yeni eklenecek düzenlemeyle neler olacağını hep birlikte inceleyelim.

Artık Minecraft Hardcore mod ile ölen oyuncular tekrar doğmayacak. Yani bu bir anlamda oyunda risk oranını azaltacak gibi gözüküyor. Ancak heyecan ve adrenalini yükselteceği kesin. Yeniden doğmayacak olması ise yaptığı yaratımlardan mahrum kalacağı anlamına gelmiyor. Düzenleme ile oyuna spectator yani izleyici modu ekleniyor. Böylece ölen oyuncu hayalet şeklinde haritayı gözlemleyebilecek. Burada oyuncuların kafasına takılan ilk soru müdahale edilebilecek mi oluyor. Hiçbir şekilde müdahalenin mümkün olmayacağını belirttikten sonra efsanevi bir heyecanın başladığının haberini verelim. Doğal yaşamın sizin yarattığınız dünyada tekrar hüküm süreceğini düşünün. Bunu izlemek gerçekten muazzam bir fikir gibi gözüküyor. Mojang yaptığı bu yenilikle birçok kişiyi kendine çekecektir.

Minecraft bunun gibi birçok devrimsel değişikliği oyuna dahil ederek oyun dünyasına yeni bir vizyon katıyor. Şimdiye kadar en çok tercih edilen oyun olmasını bir anlamda buna borçlu. Minecraft Hardcore mod ile izleyici olarak gözlem yapmak size de ilgi çekici gelmiyor mu?

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir