MineCraft Artık Tek Değil, Lego Worlds Büyüyecek

minecraft-lego-world
MineCraft bildiğiniz gibi oyun dünyasını alt üst etti. En yakın rakibi konumunda olan GTA 5’i satış grafiği yönünden yerle bir ederek zirveyi eline geçirdi. Tüm zamanların en çok satan oyunu unvanını elinde tutan MineCraft için artık işler bu kadar kolay olmayabilir. Dünya çapında birçok platformda oynanabilen ve milyonlarca oyuncuya sahip olan bir oyundan bahsediyoruz. Fakat alternatifi olmayışından dolayı rahat yükselişini artık bir alternatifle düşüşe geçirebilir. Bu düşüşün adı ise Lego Worlds.

Piksel piksel görüntü kalitesine sahip, normalde eleştiri oklarının hedefi olabilecek, çok büyük yatırımlar yapılmamış, oyun içi hatalarıyla nam salmış olmasına karşın MineCraft çok başarılı. Çünkü aynı amaca hizmet eden başka bir oyun yok. İnsanların hayal gücünü serbest bir biçimde bırakarak istediklerini tasarlayabildikleri başka bir oyun türü yok. Bu açığı fark eden TT Games ve Warner Bros olaya el atmaya karar vererek Lego Worlds’ü geliştirmeye başladı.

Steam üzerinde erken erişim ile 24 TL karşılığında oynayabileceğiniz oyun MineCraft’a göre çok daha işlevsel ve çok iyi görsellere sahip. Görsel kalitesinin yanı sıra oynanabilirliği de çok üst seviyede. Erken erişim sayesinde Lego Worlds oyununu daha üst noktalara taşıyarak hataların ortadan kaldırılacağı söyleniyor. Gelen oyuncu yorumlarını dikkatle dinleyen ve düzenlemeler sunan TT Games oldukça temkinli. Tek başına hükümdarlık süren MineCraft’ı, Lego Worlds ile aşağı indirmeye kararlı gözüküyor.

Lego Worlds için şuanda Steam üzerinde çeşitli görseller sunulmuş. Bu görsellerle neler yapabileceğinizi az çok görebilirsiniz. Zaten görsel kalitelere bakıldığında MineCraft ile çok farklı ve çok ileri derecede grafikleri görebilirsiniz. TT Games ile Warner Bros ortaklığında resmi olarak sunulacağı zaman çok daha gelişmiş bir yapıyla MineCraft’ın hükmüne son vereceğine kesin gözüyle bakılıyor. Bu durumda MineCraft cephesinden bir yenileme ya da güncelleme gelir mi büyük merak konusu.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir