Minecraft Altyazı Modu Aktif Oldu

minecraft

 Minecraft şimdiye kadar yakaladığı popülarite ile çok sayıda oyuncuyu kendisine çekmeyi başardı. Mojang gelmiş geçmiş en çok oynanan oyunu üretmeyi başardığından beri onu geliştirme odaklı çalışmalar yürütüyor. Yeni bir oyun üretmekten ziyade var olan bir efsaneyi diri tutma yönünde çalışmalarına hız kazandırıyor. Dolayısıyla her geçen gün resmi olarak Minecraft oyununa gelen bir güncellemeyle karşılaşıyoruz.

Şimdi ise karşımıza gelen yenilik Minecraft alt yazı sistemi. Herkesin ilk duyduğunda büyük bir şaşkınlık yaşadığı bu sistem oyuna eklendi. Bildiğiniz gibi geçtiğimiz haftalarda üst üste devrim niteliğinde enchantment dosyaları yayınlanmıştı. Örneğin pelerinle uçma, suyun üzerinde yürüme gibi. Zaten zihnimizin elverdiği yapıları yapmamıza vesile olan Minecraft şimdi de herkesin aklından geçen her faaliyeti yapmasına vesile oluyor. Sınırsız oyun anlayışını günden güne geliştiren bu oyunda gece saatlerinde bir güncelleme yayınlandı. Ufak bir snapshot’ın içindense alt yazı aktifleştirilebileceği sonucu çıktı.

Minecraft altyazıyı deneyimleyen kullanıcıların bildikleri ama henüz denemeyenlerin karşılaşacakları birkaç örneği sizlere sunalım.

  • Bir inek möölüyor
  • Bir örümcek hisliyor

Oyuna eklenme amacının çevremizde olup bitenleri öğrenmemiz olduğunu söylemek gerek. Bu şekilde çevremizde ses çıkaran hayvanları, ya da herhangi olayları daha iyi takip edebileceğiz. Ses ve konuşmalar alt yazı biçiminde ekranın alt kısmından bize iletilecek. Ne yazık ki şuan için Türkçe alt yazı gibi bir seçenek sunulmuyor. Belki ileri bir zamanda resmi olarak ya da üçüncü parti olarak bir Türkçe alt yazı modülü paylaşılır.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir