Minecraft Alternatiflerinin İncelemeleri

 minecraft-benzeri-oyunlar

Minecraft, çok kötü grafiklere sahip olmasına rağmen çok tutulmuş bir oyun. Çıktığı ilk günden bu yana yükselişini sürdürmeye devam ediyor. Bunun en büyük sebebi alternatifinin olmayışı ve oynanış özgürlüğünde sınırsız oluşudur. Bu özellik açısından kimse grafikleri önemsemedi. Şimdi ise Minecraft alternatifleri türemeye başladı. Ve yavaş yavaş popülariteleri artmaya başlıyor. Sizler için tüm Minecraft alternatiflerini bir araya derledik.

Terraria

2 boyutlu bir Minecraft alternatifidir. Kaz, keşfet, inşa et ve savaş sloganıyla 4 farklı temel sunuyor. Minecraft ile aynı oyun yapısına sahip ve tek farkı 2 boyutlu olmasıdır.

Mythruna

Yeni bir dünya yaratma, dev inşalar üzerine kurulmuş olan oyundur. Minecrafta göre çok daha iyi grafiklere sahiptir. Ayrıca rol yapma oyunu olarak oynanabilir. Dolayısıyla aslında aslından daha fazla özelliğe sahiptir. Ancak popüler oyunlar arasında değildir.

Survival Craft

Grafik olarak Minecraft ile aynı öğeleri görebildiğimiz oyundur. Grafikler kadar oyunun oynanış tarzı da büyük benzerlikler gösterir. Sanki Minecraft üzerinde yapılan düzenlemeler sonucu ortaya çıkarılmış bir üst model görüntüsü vardır. Tek farkı maden elde ederek yaptığımız silahlarla avlanarak hayatta kalmaya çalışmamızdır. Adından da anlaşılacağı üzere burası Survival Craft!

Minetest

Minecraft çıktıktan sonra kısa süre içinde servis edilen açık kaynak kodlu oyundur. İlk çıkan Minecraft alternatifi olma özelliğini taşıyor. Sunucular kurularak insanlara aynı ortamda oynama olanağı sunması, açık kaynak kodlu olduğu için geliştirmeye açık oluşu en büyük avantajlarından. Grafik yapısı da vasat sayılabilir.

Lego Worlds

Belki çıkan Minecraft alternatiflerinden en başarılısıdır. Çünkü reklam olayını gerçekten güzel başardılar. Grafik açısından Minecraft’tan bir tık yukarıda olan Lego Worlds, oyun parçalarıyla kurulmuş bir oyun gibidir. Ayrıca oyun içinde hayatta kalmak için her şeyi icat edebilir, inşasını yapabilirsiniz.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir