Minecraft 1.9 ile Birlikte Gelen Yenilikler

minecraft-1.9-yenilikler-guncelleme

Minecraft 1.9 Yama Paketi Hakkın Bilgiler

Minecraft yeni güncelleme 1.9 tam olarak ne zaman çıkacağı belli değil. Minecraft ekibi tarafından yapılan açıklamalarda bu ay için güncelleme ile ilgili detay gelmeyeceği söyleniyordu.

Tabi, her ne kadar güncelleme hakkında bilgi gelmediyse de, oyunu oynayarak tespit edilen hatalardan yola çıkıp bir de sızma haberlerle derlediğimiz zaman az çok 1.9 güncellemesi hakkında bilgi edinmeyi başardık. Mod ve çeşitli eklentileri yapan kişiler artık kodları kolaylıkla oyun içerisine gömebilecekler. Animasyon içinde de bir takım yenilikler olacak. Ayrıca  oyun içine özel patika alanları da eklenmesi planlanıyor.

Minecraft 1.9 ile gelen diğer güncellemeler neler olabilir onlara bir göz gezdirelim. İlk olarak farklı bir GUI sistemi olacak. Bulutların saçma görüntüsünü değiştirme kararı alınmış. Araştırmacılar ve sızan bilgilere göre oyundaki en büyük değişikliğin Shader üzerinde olması bekleniyor. Minecraft oyununda bir sürü Boss var, bunlara özel olarak bir BAR ilave edilmesi bekleniyor. Ender Dragon dövüşleri bildiğiniz gibi konsollarda biraz daha farklı oluyor, aynı buradaki şekilde düzenleme yapılması bekleniyor. Ayrıca Ender Dragon için düşünülen diğer şey ise, kesildikten sonra sıfırlamaya ihtiyaç duyulmadan yeniden ortaya çıkacak ve tekrar kesilebilecek.

Minecraft yeni yama paketi ile birlikte ortalama olarak gelmesi planlanan şeyler bunlar, tabi yetkililerden başta da söylediğimiz gibi net bir tarih gelmedi, Mart, Nisan bilmiyoruz ama güzel değişiklikler var, birçok kullanıcının şikayetçi olduğu konular sona erecek gibi görünüyor.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir