Microsoft, GamesCom 2016 İçin Hazırlanıyor

Microsoft GamesCom 2016'da Neler Yapacak

Microsoft bizlere önümüzdeki ay düzenlenecek olan GamesCom etkinliği ile ilgili planlarını açıklamaya başladı. Bir bakıma E3 2016 fuarının izlenimlerini de anlamış olduk diyebiliriz. Hatırlayacağınız üzere E3 2016 fuarında Electronic Arts bir basın toplantısı yapmayan tek firma olmuştu. Bunu da basın toplantısı yerine çok daha verimli geçen EA Play etkinliğine dayandırabiliriz. Toplantıdan ziyade oyunculara yapımları deneme, oynama, tanıma ve tanıtma şansı bulan EA gerçekten farklı bir konsepte imza atmıştı. İşte bu durumdan etkilenen Microsoft GamesCom 2016 standı için aynı şeyi düşünüyor.

Birbirinden değerli oyun firmalarının oyunlarını görücüye çıkartacağı etkinlikte Microsoft basın toplantısı yapmayacağını duyurdu. Bunun üzerine ise toplantının yerini alacak organizasyondan bahsederek oyunculara sunulacak olan etkinliğin sinyallerini verdi. Xbox Fan Fest 2016 olarak duyurulacak olan bu etkinlik tüm GamesCom 2016 fuarı süresini kapsayacak. Bununla da kalmayıp bundan sonraki projelerde ve dünya genelinde yaygınlaştırılacak. Bir nevi Xbox oyuncularının toplanarak yeni oyunları test ettiği bir etkinlik haline dönüştürülecek. Oyuncu geri dönüşleri açısından düşünülürse müthiş bir etkinlik bizleri bekliyor olacak.

GamesCom 2016’da Xbox FanFest Oyunları Hangileri Olacak?

17 ile 21 Ağustos tarihleri arasında gerçekleşecek olan GamesCom oyun festivali Almanya’nın Köln kentinde geçecek. Serbest katılım olacağından Köln’de bulunmanız festivale dahil olmanız için yeterli olacaktır. Microsoft tarafından duyurulan Xbox FanFest içinse bazı oyunların kesinliği söz konusu. Tabi listenin günden güne kalabalıklaşması muhtemelken bu oyunların kesin suretle olacağı doğrulandı.

Microsoft Xbox FanFest – GamesCom 2016 Oyun Listesi

Xbox One

  • Forza Horizon 3
  • ReCore
  • Gears of War 4
  • Halo Wars 2
  • Sea of Thieves

ID@Xbox

  • Cuphead
  • Everspace
  • We Happy Few

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir