Metro Last Light Oyununun Konusu ve Sistem Gereksinimleri

metro-last-ligh-oyun-konusu-sistem-gereksinimleri

Metro Last Light Oyunu Hakkında Bilgiler

4A Games merakla beklenen ve romandan uyarlanma olan oyunu Metro: Last Light’ı tanıttı. Firma, bir önceki serisinde 2033 oyunu ile epey beğeni kazanmıştı. Oyundaki metro ismi aslında konusundan kaynaklanıyor. yaşanan felaket dolu nükleer sonrası insanlar kendilerini yer altına atmış ve metrolarda hayatta kalmaya çalışıyordu. Moskova’da geçen bu olaylar sonrası kim güneşi görmek için dışarı çıksa ölüyordu ve insanlar artık bunu kabullenerek yerin dibinde yaşamaya devam ettiler.

Yer yüzündeki tek sorun nükleer sızıntı değildi, mutasyona uğramış yaratıklar adeta et yiyorlardı ve insanlar bunun için en güzel hedefti. Bu yaratıklar zamanla metrolara saldırarak insanlara korku salıyordu ve sizin onları yok etmeniz gerekiyor. Dark Ones isim yaratıklar ise yer altı ve üstü her alanda yaşayabiliyorlar, zaten serinin ilk oyununda siz de bunları yok etmeye çalışmıştınız. Savaşmak için yer yüzüne geri dönmeniz lazım ama bunun için maskeye ve kuvvetli bir silaha ihtiyacınız olacak. Last Light’taki silah çok dandik görünse de, seri olması büyük bir avantaj sağlıyor. Tabi, uzak mesafedeki yaratıklara karşı çok büyük darbe vuramaması da bir dezavantaj olarak karşımıza çıkıyor. Maskeleri de sürekli kullanamıyorsunuz, zamanla parçaları eskimeye başlıyor, süresi dolunca da değiştirmeniz gerekiyor.

Metro 2033 serisinden sonra Last Light daha kaliteli bir oyun olmuş, grafikleri, ses efektleri ve zorluk derecesi açısından baya fark yaratmış. Bitmeyen silahlar, kurşunlar yok, dikkatli kullanmanız lazım, yoksa mermi bittiğinde hayatta kalmanız çok zor olacak. Şimdi bir de sistem gereksinimlerine göz atalım.

Windows Xp ve 8 arası her işletim sistemi olur. İntel veya AMD işlemcilerinin Core 2 Duo 2.2 Giga hertz hızında olması gerekiyor. 2 gigabayt ram yeterli görünüyor ama bence 4 olması daha idealdir. Nvidia GTS 250 model ekran kartı yeterlidir.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir