Metal Gear Solid 5 Sevenlerini Üzdü

 Metal-gear-solid-5

Metal Gear efsanesi 90’ların çocuklarının vazgeçemediği oyun olarak günümüze kadar gelmeyi başardı. Son versiyonu olan Metal Gear Solid 5; The Phantom Pain ise Kojima Production tarafından geliştirildi ve Konami ile iş birliği yapılarak yayımı konusunda anlaşıldı. Beklenilen bir oyun haline gelen ve oynanış videoları ile tanıtımı hızlanan MGS5 için gelen bir haber sempatizanlarını üzmüştü. Oyun çıktıktan sonra bu üzüntünün kaynağının değiştirileceği söylenmişti fakat hiçbir güncelleme gelmedi.

1987’de çıkan ilk Metal Gear oyunundan bu yana gelişim süreci çok uzundur. Son versiyonunda grafik yönünden tatminkâr içerikler yakalayabilirsiniz. Oyunun geliştiricisi olan Kojima Production tarafından bazı demeçler dikkat çekti. Çok geniş bir harita ile piyasaya çıkan oyun herkesi heyecanlandırdı. Açık dünya moduyla geniş haritada kıyasıya bir mücadele için bekliyordu herkes. Fakat gelen demeçlerde harita derinliğinin sadece görevler vasıtasıyla kullanılabileceğinin, normal olarak kullanılamayacağının belirtilmesi adeta hüzün yarattı. Aylarca Metal Gear Solid 5; The Phantom Pain oyununu bekleyen oyun severlerin bu durum pek hoşuna gitmedi. Halen daha var olan haritayı sadece görevlerde kullanma sorunsalı devam ediyor. Oyuncular bu konuda gerçekten üzgün.

Metal Gear Solid 5; The Phantom Pain aşırı derin bir senaryo ile geldiği için bu olumsuzluğa rağmen ciddi bir oyuncu kitlesi edindi. Dolayısıyla senaryoya kapılarak oyunun bağımlısı olabilme riskiniz halen devam ediyor. Harita sorununun çözülüp çözülmeyeceğine dair bir açıklama yapılmadı.  PC, PS4, PS3, Xbox One, Xbox 360 platformlarında Metal Gear Solid 5; The Phantom Pain oyununu bulabilirsiniz.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir