Metal Gear Online İçin Yeni İçerikler Duyuruldu

Metal Gear Online İçin Yeni İçerikler Duyuruldu

 Metal Gear Online oyunu efsanevi bir seri olmasının yanı sıra çok sayıda oyuncunun favorisi konumundadır. İlk olarak Metal Gear Soli: Subsistence oyunuyla karşımıza çıkan ve kendini sevdiren seri sonraki devam oyunuyla altın vuruş yapmayı başardı. Metal Gear Solid V: The Phantom Pain oyunu resmen oyunu oynayan oyuncu kitlesini ikiye katladı. Aynı zamanda Kojima etiketiyle çıkan ve Konami tarafından geliştirilen oyun bu anlamda başarıyı yakalamıştı.

Geçtiğimiz aylarda Kojima Productions olarak lanse edilen ve Konami’den ayrılan grup Los Angeles stüdyolarının kapatılmasıyla resmen yıkıma uğradı. Bu durum oyuncuları büyük ölçüde etkilerken çok büyük bir kitlenin de merak duygusunu canlandırdı. Metal Gear Online oyununun akıbetinin ne olacağı ciddi anlamda merak edilmeye başlandı. Ancak yeni gelen açıklama Twitter üzerinden Konami tarafından yapıldı. Bu açıklama neticesinde Konami oyuna desteğinin süreceğini vurguladı.

Buradan çıkan sonuçlara göre resmi adresten yapılan yeni içerik haberinin tescilli olduğunu anlamak mümkün. Yani Metal Gear Online indirilebilir içerikleri yakın bir zamanda bizimle olacak. Şuan mevcut haliyle 16 kişilik bir oynanışa sahip olan oyun taktiğe dayalı bir strateji oyunu olarak görülüyor. Ancak yeni gelecek içeriklerle oyunda aksiyonun daha da katlanacağını söyleyebiliriz. Zira yapım aşamasında olan yeni içeriklerle Metal Gear Online çok daha güçlü bir oyun haline gelecek. Survival oyun modunun çok daha kullanılacağı tahmin ediliyor.

Oyuna çıkacak olan indirilebilir içeriklerle dahil olacak özellikler arasında eklenecek haritalar, yeni ekipmanlar, yeni bölgeler ve oyun türlerinden bahsediliyor. Böylelikle çok sayıda değişkenle birlikte oyunun sisteminin de değişeceği kesinlik kazanmış oldu. Galibiyet ve mağlubiyetlere göre takımlara sunulacak olan ödüller belirli bir algoritmaya bağlanacak. Liderlik tarzında sunulacak olan bu yeni özellik kısmının ise ilk güncellemeyle mi geleceği henüz bilinmiyor. Metal Gear Online DLC çıkış tarihi netleştiğinde bu detaylarında netlik kazanması bekleniyor.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir