Metal Gear İçin Remastered Sürümü İptal Edildi

Metal Gear İçin Remastered Sürümü İptal Edildi

Metal Gear efsanesi her oyuncunun geçmişinde birkaç sürümüyle yer etmiş dev bir seridir. Bu efsaneyi yaşatmak ve günümüz şartlarında yaşayabilmek ise birçok kişinin hayali olarak görülebilir. Özellikle PlayStation 1 yani ilk konsola çıkmış olan 3 boyutlu olmayan Metal Gear oyunu en çok görülmek istenen sürüm olarak değerlendiriliyor. Bakıldığı zaman herkesin ilgisini çekebilecek bir remaster projesi olabilecekken Konami bu tarz güncellemelerle ilgilenmediğini duyurmakla yetiniyor.

Tüm bu gelişmelerin sonucunda ise Metal Gear Remastered oyunu hayata geçiriliyor. Ancak tabi ki Konami ya da farklı bir oyun şirketi tarafından değil. Oyunu yeni konsoluyla oynayarak çok daha fazla keyif almak, bu keyfi ise diğer oyun severlerle paylaşmak isteyen bir oyuncu tarafından. iRam Gamer ismindeki geliştirici Unreal Engine 4 kullanarak başladığı geliştirmelere günlük videoları ile devam ediyordu. Oldukça ilerleme kat edilen oyunda 3 boyutlu grafikler göz kamaştırmaya başlamıştı. Son günlerde ise oyuna dair önemli bir adım olacağını, büyük bir açıklama yapılacağını umuyorduk. Ne yazık ki Metal Gear Remastered versiyonu iptal edildi kararını duymak herkes için hayal kırıklığı yarattı.

Metal Gear Remastered Neden İptal Edildi?

iRam Gamer yaptığı açıklamada oldukça sevdiği oyunu bu noktaya kadar getirirken son derece eğlendiğini açıkladı. Ancak elinde olmayan bir takım sebepler doğrultusunda Metal Gear Shadow Moses olarak duyurduğu oyunu iptal etmesi gerektiğini belirtti. Aslında temel anlamda MG alt tabanını kullanıyor olsa da oyun grafik bazında ve oynanabilirlik olarak çok üst düzey bir proje olacaktı.

Bu yüzden Shadow Moses oyunu olarak duyurulması uygun görülmüştü. Bu durum telif anlamında da büyük bir rahatlık sağlayacaktı ki elde olmayan sebeplerden ötürü Shadow Moses iptal edildi. Birçok oyuncu bu noktada Konami’yi suçlasa da bu iptal kararının ardında ne kadar payı olduğunu bilemiyoruz.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir