Merc Elite İnceleme

 

Moba türündeki Merc Elite  internet tarayıcısı üzerinden oynanabiliyor. Bigpoint tarafından Türkçe dil desteği ile üretilen oyunumuz şuan Beta aşamasında. Unity Web Player teknolojisi sayesinde hiç bir client yüklemeden oyunun keyfini tarayıcımızdan sürebiliyoruz. Oyuna buradan kayıt olup oynayabilirsiniz.

Oyunda 5 tip asker var her birinin farklı özellikleri var. 3’ü oyunun başında ücresiz olarak bize veriliyor. Bunlar: Ezici, Ağır Silahçı, Saldırgan. Taktikçi ve Kaşif’i belli bir oyun parası karşılığında alabiliyoruz. Artık askerlerin tanıtımına geçelim.

 

Askerler ve Özellikleri

1.Ezici

Oyunun en yüksek savunma gücüne sahip olan askerimiz oyunda tank görevi görüyor diyebiliriz. Ezici oynayanların tek başlarına dolanmaları yerine saldırganları korumaları gerekiyor. Zira tek başına yüksek hasar veremediği için başarılı olmanız pek mümkün değil.

2.Ağır Silahçı

Orta düzeyde saldırı ve savunma gücüne sahip olan askerimiz ele geçirdiğimiz alanları korumakda çok işe yarıyor. Alan etkili yetenekleri ile rakipleri bölgeden uzak tutabiliyoruz.

3.Saldırgan

Oyunda en yüksek saldırısına sahip askerimiz kısa zamanda yüksek hasar verebiliyor. Fakat savunmasının az olması teke tek de askerimizi kırılgan yapıyor. Takım arkadaşlarına düşen görev Saldırganı korumak çünkü oyunu kazanmak istiyorsanız Saldırganı korumalısınız.

4.Taktikçi

Takımın en değerli askeri olan Taktikçi oyunu çok iyi takip etmelidir. Savunması orta, saldırısı ise az olan askerimiz yeteneklerinin zamanlamalarını doğru ayarladığında oyunun seyrini değiştirebilir. Bu sebeple oynaması en zor olan askerlerdendir.

5.Kaşif

Ve son askerimiz Kaşif, oyunun en yüksek hareket hızına ve kaçma becerisine sahip. Bu yüzden düşman kuvvetlerinin yerini belirlemede kullanılabilir. Saldırı gücü orta, savunması ise az olan askerimiz ile oynamak her oyuncunun harcı değil.

Kademeler yükseldikçe bazı yetenekler hem kullanılabilir oluyor hem de askerimizin canı artıyor. Yüksek kademeli askerleri yine belli bir oyun parası ile dükkandan alabiliyoruz.

 

Oyuna başladığımızda eğitim bizi karşılıyor. Eğitim ile oyunun oynanışı ile ilgili genel bilgileri öğreniyoruz. Daha sonra diğer oyuncular ile savaşmaya başlıyoruz. Oyun haritayı kendi belirliyor ve her oyunda 5v5 olmak üzere toplam 10 oyuncudan oluşuyor. Oyun şuan betada olduğu için yakında yeni modlar çıkabilir.Haritada A, B, C olmak üzere 3 bölge var. Oyundaki amacımız bu bölgeleri ele geçirmek ve savunmak.

 Oyun internet tarayıcısı üzerinden oynanmasına rağmen bize kaliteli grafikler sunuyor. Oyunun detayları çok iyi düşünülmüş. Görüş mesafeleri, siper alma, yüksek yer avantajı gibi detaylar hem bizi daha çok taktiksel oynamaya itiyor hem de bize savaşdaymışız gibi her an tetikde olmaya zorluyor. Güzel vakit geçireceğinizi düşündüğüm oyunu özellikle Moba türü sevenlerin denemesini tavsiye ederim.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir