MechWarrior Efsanesi Yaklaşıyor

MechWarrior oyunu yaklaşık otuz yıldır farklı isimlerle robot oyunu sevenlerin bir numaralı oyunu olmuştur. Masaüstü video oyunu olarak gerek strateji tarzında gerekse aksiyon tarzında piyasaya farklı isimlerle sunulan versiyonlarıyla robot oyunu denildiğine tüm oyuncuların aklına ilk gelen oyun olmuştur. Şimdi bu efsane oyun online oluyor… MechWarrior’un MMO oyunu olarak 2012’nin ortalarında piyasaya sunulacağını daha önce buradaki haberimizde de duyurmuştuk. Henüz geliştirme aşamasında olan oyunun yapımcılığını ise Piranha Games üstleniyor.

MechWarrior’un 2012’de piyasaya çıkacağı haberi oyuna yeni fanlar kazandırırken diğer yandan da oyunun eski fanlarını da heyecanlandırmış olacak ki bir çok forum ve internet sitesinde MechWarrior büyük bir ilgiyle takip edilmeye başlandı.

MechWarrior’un eski sürümleriyle kıyaslamanın bile yanlış olacağı yeni grafikleri oyun severlerin gözlerini kamaştırırken oyuna yeni başlayacak olan oyunculara sunulan bu dört farklı çeşitteki robot tipi de dikkatlerden kaçmıyor: Light, Medium, Heavy ve Assault. Oyuncuların haritada serbest bir şekilde dolaşmaısna imkan tanıyan MechWarrior Online’da tüm robot tipi farklılıklarının büyük önem taşıdığı savaş sistemi de ön planda tutulmuş. Light robotlar, hızlı hareket etme özelliğine ve iyi manevra yapabilme yeteneğine sahipken, Assault robotlar ise ağır silahlara ve yavaş ama güçlü ateş etme yeteneğine sahip oluyor.

MechWarrior Online Yakında Bizlerle…

Dengeli bir oyun sistemine sahip olan MechWarrior Online’da takım çalışması da oldukça önemli. Birlikte hareket eden takımlar birbirlerine yapabilecekleri desteklerle savaşlarda büyük avantaj sağlıyor ve oyun heyecanını ikiye katlıyorlar. Sıradan bir MMO’ya benzemeyen özellikleri ile okuyucularımızın büyük ilgisini çekeceğini düşündüğümüz MechWarrior’un yakın bir zamanda online oyun piyasasında yerini alacağını duyurmaktan mutluluk duyuyor ve MechWarrior Online’i yakın takibe alıyoruz…

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir