Max Payne Efsanesi PlayStation İçin Geri Geliyor

 max payne

Rockstar Games tarafından üretilen Max Payne serisi şimdiye kadar birçok oyun severin mutlaka birkaç versiyonunu oynadığı bir oyundur. Serilerin devam oyunları arasına soktuğu uzun yıllara rağmen unutulmayan ve yaşatılan bir oyun olarak kalmaktadır. Max Payne 2: The Fall of Max Payne oyunu ilk oyunun devamı olarak 2003 yılında çıkmıştı. Hatırlayacağınız üzere son olarak çıkan Max Payne 3 ise 2012 yılında piyasaya sürülmüştü. Aradaki 9 yıllık fark ise oyun severlerin garipsemediği bir fark olarak dikkatleri üzerine çekmişti.

Yeni bir Max Payne oyunu fikrinin nereden ortaya atıldığı ise oldukça garip. Geçtiğimiz günlerde yabancı kaynaklı büyük oyun portallarında Amerika’da faaliyet gösteren bir sınıflandırma komitesinin kayıtları yayınlandı. ESRB tarafından yaratılan sınıflandırmada yeni oluşturulmuş ve PlayStation 4 için Max Payne kodlu bir bölüm dikkatleri çekti. En son Max Payne 3 oyunu PlayStation 3, Xbox 360 ve PC için çıkarılmıştı. Bunun üzerine resmi açıklama olmamasına rağmen bazı varsayımlar ortaya atıldı.

Son dönemlerde üzerinde çok durulan PlayStation 2 oyunlarının uyarlamalarına dahil edilmesi gündeme gelen bir iddia olarak dikkat çekti. Bazı kesimlere göre ise Max Payne 3 oyununu remaster versiyonu PS4 için üretilecek. Bazı oyuncular çoktan Max Payne 4 oyunu için gün saymaya başladı desek yanlış bir bilgi vermiş olmayız. Baştan yeni bir oyun mu gelecek, eski oyun remaster edilip yeni konsola mı uyarlanacak şuan için tam bir muamma. Çünkü ne Rockstar cephesinden herhangi bir resmi açıklama var ne de ESRB tarafından detaylar sunulmuş.

Bakıldığı zaman 3 yıllık bir süreç içinde yeni oyun çıkarmayı pekte uygulamayan firmanın yeni bir Max Payne oyunu çıkarması pek mümkün gözükmüyor. Ancak GTA 5 ve GTA Online ile müthiş bir patlama yapan firmanın böyle bir projeyle karşımıza çıkması da imkânsız değil.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir