Max Payne 4 Projesi Halen Daha Remedy Tarafından İptal Edilmemiş

Max Payne 4 Projesi Halen Daha Remedy Tarafından İptal Edilmemiş

Max Payne oyunu 2001 yılında çıktığında gerek grafiksel anlamda gerekse oynanabilirlik olarak birçok oyun severi büyülemişti. Aslında dönemin grafiklerine göre çok daha üst düzey bir yapıya sahipti. Çünkü çevre düzenlemelerinin en iyi düşünüldüğü oyun olarak lanse ediliyordu. Buna karşın efektler, animasyonlar ve oynanabilirlik noktasında ki alternatifler çok işlevseldi. Bu durum Remedy Entertainment tarafından geliştirilmiş oyunu alanında zirveye çıkarmayı başardı.

Ancak buna karşın serinin tüm telif hakkı Take Two şirketine satılmıştı. Bu süreçte ise devreye Rockstar Games girdi ve Max Payne 2: The Fall of Max Payne oyununu çıkardı. İlk oyunun ardından daha gelişmiş bir oyun deneyimi sunmayı başardılar. Bu süreci Max Payne 3 ile zirveye taşımaya çalıştılar. Ancak düşen oyuncu sayısı bu anlamda serinin son oyunu olmasına vesile oldu. Ancak hiçbir zaman iptal edilmeyen bir proje olarak kalması dikkat çekiciydi.

Max Payne 4 Oyunu Çıkacak Mı?

Max Payne 4 söylentisi ise yıllar önce Remedy Entertainment tarafından açıklanan bir kararla projelendirilmesi gündeme gelen bir oyundu. Herkesin aklına Max Payne 4 çıkacak mı sorusu gelse de hiçbir zaman net bir oluşum içine girilemedi. Zaten Remedy Entertainment tarafından geliştirilmesi şuan için zor gözüküyor. Çünkü yayın hakları halen daha Rockstar Games bünyesinde bulunuyor.

Ancak Remedy Entertainment geliştiricilerinden Sam Lake stüdyosu adına verdiği röportajda bazı kritik detaylardan bahsetti. Olası bir Max Payne 4 oyunu için bir araya gelinirse yıllar sonra final yaptığımız oyunu yeniden tasarlamak heyecan verici olur gibi cümleler dikkatleri çekti. Aslında Remedy tarafından halen daha bir Max Payne 4 oyunu gelecek algısı yaratılmaya çalıştığını düşünebiliriz.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir