Mass Effect: Andromeda Bu Sene Çıkmayacak

Mass Effect; Andromeda Bu Sene Çıkmayacak

Mass Effect Andromeda oyunu serinin dördüncü oyunu olmak üzere geliştirilme işlemleri devam etmektedir. EA tarafından sunulacak olan oyunun ilk etapta bilimkurgu türünde 2016 yılının son çeyreğinde oyunculara sunulacağından bahsedilmişti. Elbette oyun severlerin merakla beklediği serilerden birisi olarak dikkat çekiyor. Ancak ne yazık ki EA tarafından planlanan tarihler arasında böyle bir ibarenin şuan için bulunmadığını anlamış bulunuyor.

Electronic Arts’ta CFO pozisyonunda görev alan Blake Jorgensen Mass Effect: Andromeda çıkış tarihi içinde konuştuğu bir basın konferansı düzenledi. Yalnızca oyuna özel olmamakla beraber bu yıl ve önümüzdeki yıl piyasaya çıkacak olan oyunlardan bahsetti. Bu anlamda Mass Effect: Andromeda oyunu 2016 yılı için çıkmayacak şeklindeki açıklamalar netlik kazanmış oldu. Birçok mecraya göre 2016 yaz tatilinde sunulacak olan bir oyun olarak belirtiliyordu. Fakat şirketin planları oldukça farklı bir yönde gözüküyor.

Mass Effect Andromeda Neden Ertelendi?

Mass Effect: Andromeda ertelendi haberleri aslında tam anlamıyla aslı yansıtmıyor. Çünkü net bir çıkış tarihi hiçbir zaman verilmemişti. Aksine tamamen tahmini olarak 2016 son çeyreğinden bahsediliyordu. Çıkan sonuç ise 2017 ilk çeyreği oldu. Bunun sebebi ise EA Games olarak ciddi bir oyun çıkışı yaşanmasıdır.

Örneğin FPS türünde 2016 yılının üçüncü çeyreği için yine efsanevi bir seri olan Battlefield oyununun yeni sürümü sunulacak. Bununla da kalmayıp yine FPS oyuncularına Titanfall oyununun devam oyunu olan bir versiyon hazırlanıyor. Sonrasında parkur oyunu olarak geçen Mirror’s Edge 2016 yılının son çeyreğinde oyuncuyla buluşacakken Mass Effect Andromeda sahneye çıkacak. 2016 yılının son çeyreğinde olması güç fakat 2017 yılının ilk çeyreği içerisinde serinin dördüncü oyunun da oyuncularla buluşacağını düşündüğünü ifade etti.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir